У Южненській міськраді відбувся круглий стіл, де обговорили проблему заміни ліфтів у будинках.

Наразі більшість ліфтів, що встановлені у багатоповерхівках Южного, білоруського виробництва. Після початку повномасштабного вторгнення Україна припинила співпрацю із Білоруссю, тож деталі для техніки стали недоступними.

Крім того, більше 60 ліфтів у Южному потребують повної заміни, адже їх термін експлуатації, що становить 25 років, добігає або вже добіг кінця. На заміну планують розглянути українські фірми з виготовлення ліфтів.

Розпочати рішення проблеми ініціювали голови правління ОСББ. Вони написали звернення до міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО та секретарки міської ради Оксани ВОРОТНІКОВОЇ, аби вирішити нагальну проблему, через яку безпека мешканців міста може опинитись під загрозою.

На робочій зустрічі були присутні представники управління ЖКГ, економіки, фінансів, капітального будівництва, депутати, а також голови правлінь ОСББ, які і звернулись по допомогу.

Основною проблемою став механізм фінансування, адже повна заміна одного ліфта вартуватиме близько 1,8 мільйонів гривень. Очевидно, що самі ОСББ такі витрати покрити не зможуть. Та і місцевий бюджет, згідно із законодавством, не може фінансувати всю суму коштів, адже ОСББ – юридична особа. Наразі фахівці у міськраді шукатимуть шляхи вирішення питання. Можливо ним стане співфінансування з боку місцевого бюджету або компенсація.

Спеціалісти в управлінні ЖКГ мають розробити нову програму щодо ліфтового господарства, адже попередня припинила дію після початку повномасштабного вторгнення.

«Зараз ми хочемо якнайшвидше зробити програму, сподіваюсь, ми зможемо винести її на найближчу сесію міськради, закласти кошти і поступово робити експертну оцінку усіх ліфтів й почати їх замінювати. Бо якщо ми замовимо оцінку усіх ліфтів одразу, то деякі з них доведеться просто зупинити. Зараз ми готуємо програму, головним розпорядником коштів стане управління ЖКГ, а замовником будуть ОСББ. Коли ми буде розроблена програма, все буде зрозуміло, тому будемо працювати разом і тільки так ми зможемо покращити наше становище у цьому напрямку»,— розповіла Оксана ВОРОТНІКОВА.

Найближчим часом в управлінні ЖКГ мають скласти список документів, які мають подати ОСББ, аби стати учасниками програми. Далі посадовці планують розглянути комерційні пропозиції від фірм з виготовлення ліфтів.