Продовжуємо нашу рубрику “Не дзеркальним туалетом єдиним!”

Ремонт офісного приміщення для южненських освітян коштував громаді майже 1000 доларів за квадратний метр. Мова йде про офіс № 34, розташований за адресою Приморська, 5.

Роботи виконували для управління освіти Южненської міськради. Там розташовується також і комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників” – вони змінили юридичну адресу у червні цього року.

На сайті держзакупівель Prozorro ми знайшли 8 тендерів, пов’язаних із роботами для цього офісу.

Починаючи з 2019 року, на проєктну документацію, на коригування проєкту, на технічний нагляд, на авторські нагляди та саму реконструкцію витратили загалом 11,5 мільйонів гривень. Офіс управління розташований на двох поверхах: підвальне приміщення та перший поверх. Площа об’єкту, за нашими даними, складає близько 440 квадратних метрів.

Остання реконструкція зазначеного приміщення, на 2,9 мільйона гривень, датується листопадом 2021 року. Ми перевірили, скільки коштував долар у листопаді 2021 року – 27,02.

Таким чином, вартість ремонту склала приблизно 971 доларів за квадраний метр. (11540564 грн./440 кв.метр = 26229 грн за кв. метр).

За даними фахівців у сфері нерухомості, було б простіше купити приміщення в елітному новобудові біля моря і не витрачатися на реконструкцію. Адже це недоцільно велика вартість ремонту і не тільки для такого міста як Южне, а й за одеськими та навіть столичними мірками.

Так, ціна ремонту квартири в Києві за квадрат починається від 300$, найелітніший ремонт в Одесі обійдеться близько у 450-500 доларів за кв. метр.

Але у Южному – своя атмосфера. Тут посадовці не шкодують на освітян ніяких грошей. А що? Можуть собі дозволити.