Міністерство соціальної політики найближчими днями планує внести зміни до 709 постанови про виплату допомоги на проживання внутрішнім переселенцям. Очікується, що частина внутрішніх переселенців  більше не зможе отримувати державні виплати у розмірі 2-3 тисячі гривень ‒ компенсацію за проживання. Такі виплати залишать тільки кільком вразливим категоріям.

Про це розповіла міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону.

Так, у 2022 році Україна спрямувала на виплати переселенцям 57 млрд грн, у 2023 році ця сума збільшилася до 73 млрд. Планується, що у 2024 році на допомогу для ВПО знову виділять близько 57 млрд грн.

«Ті найвразливіші категорії населення мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто уже до прикладу адаптувалися, чи отримали житло, чи мають роботу високооплачувану… підходи мають бути більш справедливі», – додала Верещук.

В Україні наразі приблизно 4,9 мільйона людей, які вважаються внутрішніми переселенцями. З них 2,5 мільйони щомісяця отримують виплати.

«Кількість дещо зменшилась, бо власне за статусом або за визначенням, люди, які виїхали за кордон і там проживають, вони не є ВПО. А також ті люди, які повернулися до своїх домівок. Вони теж не вважаються внутрішньо переміщеними особами, і тому зменшується їхня кількість. Але є люди, які виїжджають з небезпечних зон, і щодня триває евакуація», – сказала Верещук.

У свою чергу міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що Кабмін продовжить виплату компенсацій всім категоріям ще на місяць. Після 1 березня допомогу будуть отримувати лише пенсіонери і деякі інші категорії.

За матеріалами “Слово і діло”