До 15 років за ґратами з конфіскацією майна засуджено агента фсб, який передавав дані про ЗСУ та очікував на окупацію Одеси

Як повідомили у пресслужбі прокуратури, експравоохоронця з Одеси, якого затримали у березні цього року, визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Прокурори у суді довели, що засуджений за грошову винагороду допомагав ворогу в проведенні підривної діяльності проти України.

“У разі окупації Одеси хотів отримати посаду начальника економічного відділу у незаконно створених рф правоохоронних органах”, – йдеться у повідомленні.

Доведено, що агент збирав розвіддані про місця розташування засобів ППО на території одного з районів Одеси, їхньої кількості, а також щодо особового складу та військової техніки, які здійснюють охорону цих об’єктів.

На виконання завдань російських кураторів, під час поїздки до Миколаєва, агент відстежував постачання військової техніки на передову, зосередження військових, фіксував місця дислокації військових частин та позицій ППО.

Для комунікації з представниками фсб інформатор використовував заздалегідь відпрацьований анонімний телеграм-канал. У текстових повідомленнях коригувальник підтверджував ворогові координати військових об’єктів за допомогою посилання на Google maps.

За свої «послуги» він отримав 1100 дол США винагороди. З метою конспірації та не привертання уваги до агента, кошти надходили невеликими частинами до різних банківських установ (пунктів отримання грошових переказів) на території Одеси.