Вже декілька років поспіль Національна збірна України з вільної боротьби проводить збори в Южному, тренуючись на базі ФСК “Олімп”. Команда, у складі близько 40 спортсменів, в категорії чоловіки(старші 18 років) приїхала 14 серпня.

Цього року тренування вперше проходили у великій залі. До цього спортсмени займались у малій залі южненських борців, де розміщені два килими. У великій змогли розмістити одразу чотири, що допомагає зменшити вірогідність травм, через велику кількість людей на одному килимі. 

Володимир ВЕРЕМІЙЧУК, тренер з вільної боротьби у ФСК “Хімік” вважає ФСК “Олімп” має потенціал для розміщення шести килимів, як на Олімпійській базі у Конча-Заспі. Також він розповів, що аби борці приїхали до Южного під час війни, певний час переконували тренера збірної щодо безпечності ситуації у місті. 

Южненська тренувальна база наразі одна з трьох основних локації для спортивних зборів з вільної боротьби. До нас хлопці приїхали з “Заросляку” — спортивної бази у Карпатах. Найкращою вважається Олімпійська база у Конча-Заспі, куди спортсмени перемістяться днями. Там відбудеться завершальний збір перед чемпіонатом світу. 

“Це все етапи підготовки до Чемпіонату світу. У “Заросляку” — перший, зараз — другий, це дуже важливо, щоб ми змінювали локацію. Зараз ми спустились з гір до моря, на рівнину, бо там інакше повітря. Тут ми маємо адаптуватись і після цього вже їхати у Конча-Заспу, де ми підводимо себе до максимальної форми”, – розповів головний тренер збірної Василь ФЕДОРИШИН.

Тренер зазначає, що хоч змоги відвідувати море, де у минулі роки спортсмени займались та відпочивали, зараз нема, морське повітря також працює на користь борцям. 

Крім того, що займатись у великій залі зручніше і менш травматично, тут спортсмени мають більше варіантів  розминки. Під час нашої зйомки борці грали у власний вид гри з мʼячем, який є сумішшю баскетболу, регбі та боротьби. 

Депутатка Южненської міськради Світлана ВИШНЯ, розповіла, що крім допомоги спортсменам із наданням зручної спортивної бази, унікальні можливості “Олімпу” дають залучати кошти в бюджет громади:

“У спортсменів є бажання приїжджати сюди займатись не лише влітку, а й взимку також. Ці кошти йдуть до Южненського бюджету. Для  спортсменів залучений не один майданчик. Їм потрібен і килим, і тренажерний зал, і басейн, і сауна, адже це все входить в план підготовки Національного збору”.