Якщо під час перевірки поліцейським у громадянина відсутні і військово-облікові документи, і документи, що посвідчують особу, то правоохоронець може здійснювати адмінзатримання для встановлення особи, але не більш ніж на 3 години.

Про це голова заявив голова Національної поліції України Іван Вигівський у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Якщо під час перевірки у особи відсутні військово-облікові документи та документи, що посвідчують особу, поліцейський може здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи. Воно може тривати не більш як три години», – зазначив він.

За його словами, насамперед під час перевірки документів у особи поліцейському необхідно встановити, що саме відсутнє.

«Наприклад: у громадянина є документ, що посвідчує його особу, проте відсутній військово-обліковий документ. В такому випадку поліцейський документує цей факт, після чого з метою надання правової оцінки діям особи матеріали надсилає до ТЦК та СП», – заявив Вигівський.

Голова НПУ поінформував, що якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК та СП надходило звернення щодо особи, тоді у поліцейського виникає право на здійснення адміністративного затримання цього громадянина та доставлення його до відповідного ТЦК та СП.

Він також заявив, що спілкування з поліцією та ТЦК щодо мобілізації обов’язково має фіксуватися на фото і відео, і що за протиправні дії поліцейського притягнуть до відповідальності.