У Южненській міськраді пройшло чергове засідання робочої групи з перейменування Южного. Найголовнішим завданням комісії стало затвердження форми та дат голосування мешканцями за нову назву. 

Нагадаємо, голосування мало відбутись з 4 по 8 жовтня у Палаці культури “Дружба” та на платформі електронної демократії “Едем”. Та через короткі терміни фахівці не встигли підготувати усі документи. Тож на засіданні, 5 жовтня, члени робочої групи затвердили нові дати:

12-15 жовтня у ПК “Дружба”;
12-17 жовтня на платформі “Едем”. 

У Палаці культури під час голосування будуть присутні два співробітники міськради, а також один з членів комісії, аби мешканці міста могли поставити свої питання, що стосуються діяльності робочої групи.

Та форма та кількість бюлетенів для голосування викликали дискусію серед членів робочої групи. Вони розділились на дві сторони: ті, хто за те, аби дати людям на вибір лише 12 варіантів назв, та ті, хто хоче додати 13 форму, а саме “Не підтримую жодну”.

Секретарка міської ради Оксана ВОРОТНІКОВА активно підтримує позицію щодо вводу тринадцятого бланка. 

“Коли ми голосуємо за депутатів, у нас є три графи: за, проти, проти всіх. Ми позбавляємо людину законного права вибору. А проти всіх – це теж вибір людини. Ми тим самим бачимо, яка кількість людей ініціативна. Яка кількість людей бере участь у житті міста. Багато людей подали свої назви, але не змогли їх відстояти. Це ми затверджували критерії, ми обрали ТОП-12 назв. Не Київ, не омбудсмени і не мешканці міста, а ми! Якщо ми робимо громадські обговорення, то ми хочемо чути думки усіх людей, які активно беруть участь у житті міста. Закон зобовʼязує: усі люди рівні у своїх правах. Це розповсюджується на всіх: тих, хто за Аджалик, за Аненталь і тих, хто проти всіх. Громадськість – це усі люди, а не обрані, які просувають свої назви”, — зауважила Оксана ВОРОТНІКОВА. 

Протилежної думки від посадовиці її колега по робочій групі директорка студії телебачення “МИГ” Ольга ГОДОВЕНКО:

“По-перше, це створюється штучне протистояння. По-друге, варто усім нагадати, що голосування має консультативний характер. І воно направлене саме на те аби визначити, які тенденції є в місті. Для того, щоб депутатом Южненської міської ради було легше визначатися саме з тим, якій назві віддати пріоритет. У нас немає ні положення, ні механізму голосування, воно має рекомендаційний характер. У ньому можуть брати участь ті, хто хочуть долучитися і ті, хто активний, а не ті хто проти всіх. Тому, у цьому разі, особливо те, що стосується назви, я вважаю недоцільно вносити «проти всіх». Це, по-перше, протистояння, по-друге – ні на що не впливає”, — озвучила Ольга ГОДОВЕНКО.

Питання поставили на голосування, більшість членів робочої групи його не підтримала. В наступному засідання відбудеться 11 жовтня, перед початком голосування.