У Южному відбувся Всеукраїнський мітинг родин військових на підтримку демобілізації після 18 місяців служби.

Родичі військових збираються вже вдруге на площі Перемоги. Вони вимагають надати можливість демобілізації, адже бійці воюють з першого дня повномасштабного вторгнення росії.

До мітингу долучились близько десятка жінок.

Мешканки Южного стояли з плакатами та прапорами. На листах були написи, що використовують на мітингах по всій країні: «Військові – не раби», «Настав час інших», «Вимагаємо встановлення розумних термінів служби» та інші.

Одна з жінок прийшла, аби підтримати ідею щодо 18 місяців служби, а також привернути увагу на військоволонених. Вона розповіла, що її син в полоні майже два роки.

«Хочу сказати, що полон – це не збереження життя. То катування щодня, побиття…В мене син був до 100 кілограм, зараз там зовсім все сумно»,— сказала одна з мітингувальниць.

Жінки пройшлись містом, вздовж площі Перемоги та проспекту Миру до дзеркальної кулі. Мітинг супроводжували співробітники Національної поліції та Муніципальної варти.

Організаторка заходу Валентина ЛЕБІДЬ – дружина військовослужбовця. Саме вона і вирішила, що Южне має долучитись до важливого пікету. Крім нашого міста мітинг пройшов ще у 23 містах України, зокрема – в Одесі.

ЛЕБІДЬ розповіла, що узгоджувала із міською владою намір провести мітинг, але розпорядження міського голови отримали лише з другої спроби.

«Зазвичай ми пишемо листа про те, що ми виходимо на мітинг і просимо владу надати нам охорону – поліцію і Мунварту. Минулого разу отримали розпорядження дуже швидко, а цього разу, поки я не принесла другий лист, то не видавали. Також ми б дуже хотіли бачити когось з представників міської ради. Ми розуміємо, що це не на їх рівні вирішувати питання демобілізації, але хоч якась підтримка повинна бути»,— вважає Валентина ЛЕБІДЬ.

Наступна дата мітингу наразі невідома. Захід відбудеться одночасно із мітингами по всій країні.