День Гідності та Свободи в Україні відзначається 21 листопада на честь одразу двох революцій — Помаранчевої та 2004 року та Революції Гідності 2013-го.

Цьогоріч відзначається десята річниця Революції Гідності. 21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності вийшло півтори тисячі людей – в знак протесту проти того, що тодішній президент Віктор ЯНУКОВИЧ відмовився підписувати угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі.

Протест носив мирний характер до 30 листопада, коли кілька сотень активістів, переважно студентів, які залишалися на Майдані, вночі жорстоко не побила та не розігнала міліція. Тож 1 грудня в центр Києва з усієї України з’їхалися сотні тисяч людей, обурених міліцейським свавіллям, корупцією та узурпацією влади… Розпочався безперервний мітинг, який отримав назву Євромайдан та перетворився на Революцію Гідності.

Цього дня южненські посадовці долучились до покладання квітів до памʼятника Захисникам Незалежності.

«Ми – українці, заряджені гідністю і жагою свободи, яку ми виборюємо останні 10 років. Революція Гідності обʼєднала мільйони людей, які усвідомили, що бути вільними і гідними, насамперед означає бути відповідальними: за себе, за своїх близьких, за свою країну»,— сказала начальниця відділу внутрішньої політики та звʼязків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА.

Також сьогодні, о 18:00 у Палаці культури «Дружба» відбудеться показ документального фільму «Майдан гідності».