Депутати Южненської міської ради внесли зміни у бюджет на засіданні сесії 27 липня. Обранці відмовилися від низки видатків. Зокрема, не погодили придбання в сесійну залу відео екрана за 3,4 мільйона гривень. Його посадовці пропонували придбати до нової системи електронного голосування.

Також депутати скоротили фінансування утримання та розвитку автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури. Раніше громада отримала 24 мільйони державної субвенції на покриття різниці довоєнних і теперішніх доходів. Управлінці розглядають варіанти спрямувати кошти на ремонти. В основному доріг. Так на капітальний ремонт проїжджої частини вулиці Приморської від Будівельників до проспекту Григорівського десанту було передбачено 14 мільйонів 200 тисяч гривень. Депутати не погодили цей видаток. Серед пропозицій – виділити частину коштів лише на пішохідну доріжку у цій зоні. Але в Управлінні капітального будівництва пояснили, що розбити суму можна лише після внесення змін у сам проєкт.

Окрему дискусію викликав ремонт дороги по вулиці Центральній у Кошарах в напрямку села Любопіль. Нагадаємо, що у червні Комінтернівський районний суд передав ділянку довжиною, 2,5 тисячі метрів в комунальну власність Южненської громади. Раніше вона вважалася спірною територією між Южненською та Визирською громадами та, як результат, практично не обслуговувалася. Загальна сума, потрібна для капітального ремонту, складає більш як 26 мільйонів. Але фінансувати дорогу будуть поетапно. На цей рік в Управлінні житлово-комунального господарства винесли пропозицію виділити 5 мільйонів гривень. Депутати зменшили суму до 752 тисяч, тобто залишили лише проєктування.

Таку позицію бюджетна комісія основує на тому, що старт ремонту у найближчі місяці не відбудеться: дорогу лише приймають на баланс, ще півтора місяця фахівці займатимуться проєктними роботами. Щоб не починати ремонти доріг взимку депутати хочуть ввести практику планування подібних ремонтів з початку року. Проте вважаючи нагальність реконструкції та стан полотна дорога у Кошарах може стати виключенням.