В Україні на ринку праці найбільше спостерігається попит на такі вакансії як продавець-консультант, водій та менеджер з продажу. Найбільше працівників шукають у Києві та області, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на пресслужбу Державної служби зайнятості.

“Тенденції, які складаються на  ринку праці в поточному році, свідчать про  поступове відновлення малого та середнього бізнесу та зростання ділової активності насамперед у тих галузях економіки, які важливі для країни у стані війни. Одним із маркерів, які найкраще характеризують наявність зазначених вище процесів, є зростання попиту на працівників відповідних професій”, – йдеться в повідомленні.

Топ професій за кількістю наявних вакансій на Єдиному порталі вакасій склали:

— продавець-консультант – 15 323 вакансій;
— водій – 8 409;
— менеджер з продажу – 7 350.

Також до першої десятки увійшли бухгалтер, кухар, інженер, лікар, вантажник, швачка та фармацевт.

“Максимальний розмір заробітної плати в запропонованих вакансіях становить: продавець-консультант  –  100 тис. грн; менеджер з продажу –  275 тис. грн; водій  – 120 тис. грн; бухгалтер – 107,5 тис. грн; кухар – 115 тис. грн; інженер – 140 тис. грн; лікар – 100 тис. грн; вантажник – 35 тис. грн; швачка – 54 тис. грн; фармацевт – 64 тис. грн”, – додають у держцентрі.

Що стосується вакансій, які роботодавці подають до Державної служби зайнятості, найбільша кількість зареєстрована у м. Київ, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Київській областях. 

Найчастіше шукають:

— кваліфікованих робітників з інструментом – 21%;
— робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16%;
— працівників сфери торгівлі та послуг – 15%.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях, що подаються до  служби зайнятості, становить 11 тис гривень.

Також у базі даних служби зайнятості  є окремі пропозиції роботи з відносно високою заробітною платою, наприклад: фахівець з розроблення комп’ютерних програм – 110 тис. грн, інженер-програміст – 90 тис. грн, ливарник металів та сплавів – 70 тис. грн.

Джерело: Економічна правда