У міськраді відбулось чергове засідання робочої групи з перейменування Южного. Цього разу до нього були додатково залучені експертки: вчителька української мови та літератури Ліцею №4 Оксана ВОРОЖБИТ, художниця та громадська діячка Лариса ДЕМʼЯНИШИНА та історикиня Валентина БІЛА.

Їх практично перекричала громадська діячка, голова ГО “Любава” та колишня депутатка Южненської міськради Тетяна МАКОГОНЕНКО. Вона озвучила, що у 2021 році організувала збір підписів проти перейменування міст, їх було 3 917. Пізніше, після репортажу Южненського телебачення МАКОГОНЕНКО стала героїнею мему, завдяки власній фразі “Не хочу, я быть пивденкой!”.

Нагадаємо, що рішення змінити назву Южного надійшло від Національної комісії з питань державної мови. Права на обґрунтування доцільності збереження поточної назви у міста немає. Та це не зупиняє активістку.

“Наразі депутати перших скликань, які були обрані мажоритарним, а не партійним списком, зібрались знову. Це ВЕРБА, ГАЙДАМАКА, БАСАЛКІНА, ШУМЕЙКО, МОРОЗОВ, КІЛІВНІК, СУХОТКІНА, БОБИЛЄВА, ЗАХАРОВ, ПЕТРОВ і ми не всіх зібрали. Ми написали звернення до пана СТЕФАНЧУКА, про те, що ми вважаємо, що зараз це [ред.: змінювати назву міста] не можна, треба дочекатись завершення війни”, — озвучила Тетяна МАКОГОНЕНКО. 

Виступ викликав невдоволення у членів комісії, зокрема директорки южненської студії телебачення Ольги ГОДОВЕНКО та філологині Олесі ЧАЙКІВСЬКОЇ. Вони нагадали про проросійські наративи активістки в минулому. Зокрема продемонствровані підписи 2 роки тому Тетяна Макогоненко передавала через нардепа від ОПЗЖ Миколу СКОРИКА. Щоправда тоді проти перейменування вона була без маніпуляцій на війні.

Тож присутні продовжили роботу. Так, були озвучені варіанти назви міста, що були запропоновані южненцями. Загалом їх тепер 156. Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та звʼязків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА зачитала пропозиції, що надійшли за останні 2 тижні:

– Аненталь 
– Приморськ 
– Любомирів 
– Південне – ний
– Мореслав 
– Моревіль 
– Божич 
– Височани
– Оріяна 
– Лукомор’я 
– Папічевськ
– Сонячне
– Елай
– Мирослав 
– Терзиул
– Міжлиманськ
– Причорноморське 
– Причорноморськ 
– Тилігул 
– Глорі 
– Сімвітрів 
– Монако
– Портоморськ 
– Юнталь 
– Анкора 
– Героїв
– Південь 
– Порт-Оріяна
– Південномосрьк 
– Мрія
– Найкраще
– Фолкстон
– Юне
– Бажане
– Пелагіс
– Пелагея
– Бережне
– Чорнобережне
– Легітне

Знову робоча група збереться 12 вересня. А останній день подання пропозицій – 10 вересня. З 15-20 вересня через комунальний телеканал та соціальні мережі будуть презентовані відібрані назви. У пепріод 23-27 вересня пройде саме голосування. Олена БАРАНЕЦЬКА також озвучила, що комісія не виключає, що депутатам на голосування надійде декілька проєктів рішення для остаточного вибору нового імені міста.