15 жовтня до портів Великої Одеси прибули три судна під завантаження – Mavka (прапор Панами), Manassa Queen (прапор Панами, судновласлик з Румунії) та Kyalami (прапор Ліберія, судновласник з Греції).

Про це повідомив керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко на своїй сторінці в Facebook.

“Кількість суден, що прибули за вантажами (за 30 днів тимчасового морського експортного коридору) – 31. Це як в травні-червні 2023, але без якоїсь участі і “понтів” рф. І – будемо сподіватися, майже впевнені – суден буде більше. Сумарний дедвейт – 1,3 млн тонн. 17 суден з них вже вийшли з вантажами і йдуть або вже прибули за призначенням”, – повідомив Клименко.

Зазначимо, що за час роботи Чорноморської зернової ініціативи з 1 серпня 2022 року більш як тисяча суден доправили з України 32,9 млн тонн сільськогосподарської продукції.

Зокрема, 4 млн тонн – до країн Африки, 10,8 млн тонн – до Східної Азії, 5,27 млн тонн – до країн Близького Сходу. За умови виконання рф усіх домовленостей щодо перевірок суден та відсутності з її боку саботажу країни світу могли б отримати 57 млн тонн продовольства.

Нагадаємо, в Одесі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Сторони домовились про захист портів Одещини.