У селі Кошари не перший рік гостро стоїть питання оновлення асфальтного покриття та його залишків по вулиці Центральній. У червні цього року, після рішення суду Южненська громада прийняла, безхазяйну раніше, ділянку дороги у комунальну власність. Тепер є можливість ремонтувати її за бюджетні кошти.

У липні депутати Южненської міської ради не погодили виділення близько 5 мільйонів гривень на частину ремонтних робіт. Обранці зазначили важливість цієї ділянки, але керувалися тим, що починати будівництво наприкінці року недоцільно через погодні умови. Також було озвучено, що, аби не починати ремонти доріг взимку депутати хочуть ввести практику планування подібних робіт в з початку року. Проте, зважаючи на нагальність реконструкції та стан полотна, дорога у Кошарах може стати виключенням. Тож корпус виділив кошти на перший етап — проєктні роботи.

Наприкінці серпня управління капітального будівництва уклало договір з ФОП Дмитренко Євген Станіславович на проведення проєктних робіт на суму 747 615 гривень. Як розповів заступник начальника УКБ Олександр ПАВЛЕНКО, проєктувальники разом із посадовцями відвідали обʼєкт. За планом фахівці мали вже виконати вишукувальні роботи (геодезія і геологія) та розпочати проєктування. 

Завершити роботи підрядник має в середині жовтня. Після чого в управлінні капітального будівництва планують повторно винести питання на постійну депутатську комісію, аби все-таки розпочати ремонт цього року.

“Навіть, якщо ми дуже швидко виконаємо проєктування, наприклад, до кінця вересня, все одно у нас немає коштів на виконання робіт. І після виконання проєкту ми тільки підготуємо питання на наступну сесію. А найближча сесія може бути, наприклад, 20 жовтня і тільки тоді розтягнеться питання щодо виділення коштів. Після цього приблизно через тиждень кошти надійдуть, ми оголосимо тендер — це ще приблизно місяць. Звісно, так ми вийдемо на кінець листопада”, — зазначив Олександр ПАВЛЕНКО. 

На ділянці дороги довжиною 2,5 кілометри й шириною 6 метрів мають вкласти нове асфальтне покриття. Встановлювати освітлення та бортові камені не планують. Попередньо роботи коштуватимуть близько 25 мільйонів. Їх мають виконати поетапно протягом кількох років.