У Южному відзначили День спорту. Урочистий захід відбувся 13 вересня. Вихованці южненських спортивних секцій разом з тренерами пройшли коло пошани навколо стадіону Ліцею №1.

Майданчик обрали через багатофункціональність, аби кожна з секцій могла показати себе. На заході були представлені усі діючі спортивні клуби міста. Відкривали урочисту ходу Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Віктор БОГУШ, дворазова бронзова призерка Чемпіонату Європи з кікбоксингу у розділі “Музичні форми” Юлія ШУЛЬЖЕНОК та член команди-переможниці Всеукраїнської гімназіади з гандболу Ростислав КОНДИБКА.

“Враховуючи, що у будь-який час може пролунати повітряна тривога, ми вирішили відмовились від змагань. Адже змагальний процес — це змагальний процес і приривати його не хочеться, до того ж невідомо на який час. Тому вирішили зробити таке представлення. Ми схоже робили на сорокаріччя міста, пʼять років вже пройшло. Люди вже і забули, які в нас є спортивні секції. Звісно, тоді це все було трохи в іншому масштабі, відбувалось на проспекті. Тоді ми й ковдри борцівські виносили, і татамі, і ринг, і баскетбольні кільця. Сьогодні в нас були показові виступи”, — розповів начальник відділу спорту та фізичної культури Артем ЛУЦЬ.

З нагоди Дня спорту почесною грамотою виконавчого комітету Южненської міськради були нагороджені: 

Євген СЕМЕНОВ — тренер з футболу Южненської ДЮСШ;
Ігор ПЛЕТЕНЬ — тренер з веслування на байдарках і каное;
Володимир КОЗАРЧУК — тренер з вільної боротьби ;
Андрій ПЕТРОВСЬКИЙ — тренер з тенісу;
Юлія ШУЛЬЖЕНОК — дворазова бронзова призерка Чемпіонату Європи з кікбоксингу в розділі “Музичні форми”;
Віталій ХАЛЮЗА — тренер з гандболу;
Ірина ФУНТОВА – тренерка з гандболу.

Також грамотами були відзначені гравці гандбольної команди, яка цьогоріч стала переможницею Всеукраїнської гімназіади. 

“Сьогодні ніс прапор Южного як член нашої гандбольної команди, думаю, обрали мене, бо гарно себе показав, мабуть, мав якесь значення у команді. Нещодавно ми отримали посвідчення кандидатів у майстри спорту України, бо виграли Всеукраїнську гімназіаду. Загалом, це мали бути важкі змагання, але насправді виявились не такими важкими, як нам здавалось, але ми все одно старалися, тому й виграли”,— розповів Ростислав КОНДИБКА.

Після урочистого нагородження кожна з присутніх секцій продемонструвала показові виступи. Як розповів Артем ЛУЦЬ, це зроблено для презентації видів спорту батькам та їхнім дітям. Також він зазначив, що у Южненській громаді багато внутрішньо переміщених осіб із дітьми, які не знають, куди можуть віддати малечу займатись спортом.

Показові виступи продемонстрували секції з:

гандболу;
волейболу;
футболу;
баскетболу;
кікбоксингу;
боксу;
ушу;
художньої гімнастики;
веслування на байдарках і каное;
паверліфтинг;
флорболу; 
вільної боротьби;
великий теніс. 

Єдиними, хто не представив свої показові виступи стали спортсмени з вільної боротьби, адже вони зараз, разом із тренерами, знаходяться на зборах. 

Під час показового виступу спортсменів з секції веслування на байдарках і каное також було представлено каное дворазового Олімпійського чемпіона Юрія ЧЕБАНА, на якому він переміг на Чемпіонаті Світу у Москві 2014 року із символічною назвою “Ракета”.