На засіданні чергової сесії Южненської міськради 23 серпня депутат Сергій КОЗАК звернувся до своїх колег та міського голови із закликом направити звернення до Прем’єр-міністра України Дениса ШМИГАЛЯ та голови Фонду держмайна Рустема УМЄРОВА із проханням запустити “Одеський припортовий завод”. 

Нагадаємо, що протягом останніх трьох місяців працівникам АТ “ОПЗ” не виплачується заробітна плата. Підприємство втратило можливість заробляти кошти, через те, що не працює у звичному режимі, а зерновий коридор заблоковано. Єдиним виходом зі скрутної ситуації є запуск підприємства. Як озвучив під час засідання Сергій КОЗАК, вище керівництво держави погодило запуск ОПЗ. Це мало статись 7 серпня 2023 року. Та на загальних зборах акціонерів Фондом державного майна було прийнято рішення про недоцільність роботи підприємства. 

Через складну ситуацію, з “Одеського припортового заводу” за останні сім місяців звільнились 130 працівників. Колектив підприємства склав звернення до голови Фонду держмайна Рустема УМЄРОВА. Сергій КОЗАК звернувся до колег, аби підкріпити цей лист документом від міської ради. Також він зачитав звернення від колективу АТ “ОПЗ” від 22 серпня.

“Станом на 1 серпня 2023 року проведено всі ремонтно-ревізійні роботи, виробничі потужності АТ “ОПЗ” знаходяться у стані готовності до пускових операцій. В рамках роботи із пошуку можливості забезпечення заводу основною сировиною 19 липня 2023 року між АТ “ОПЗ” та ТОВ “АГРОКОРН-ГРУП” укладено договір “Пакт на постачання аміаку рідкого, технічного та карбаміду”. Проведено переговори, за результатом яких, досягнуто згоди з контрагентами щодо постачання природного газу та електроенергії по найнижчих цінах, враховуючи ринкову конʼюнктуру на цей час”, — зазначається у листі.

У зверненні також зазначено, що через простій (вплив вологи, недотримання температурного режиму та інше), обладнання підприємства руйнується та переходить у неробочий стан. Тому, якщо ситуація не зміниться, найближчим часом Україна може втратити підприємство.

Депутат Ілля ЮРЧЕНКО також запропонував написати паралельне звернення до Офісу Президента України (який і давав доручення запустити ОПЗ) про те, що їх доручення не виконується. 

Рішення написати звернення депутати підтримали одноголосно.