Відділ інструментів симфонічного оркестру Южненської школи мистецтв виступив у Визирському будинку культури із новою концертною програмою “Фортеці України”. Потужний патріотичний концерт оркестр вже презентував у Южному кілька тижнів тому. Після премʼєри колектив запросили і до сусідньої громади.

У програмі представлені і твори українських композиторів у класиці, і аранжування сучасних композицій від викладачки школи мистецтв Надії САФРОНОВОЇ. Автори концерту — родина відомих южненських музичних педагогів Роман і Тетяна ВАСИЛЕНКИ. У ньому взяли участь учні та випускники школи мистецтв різних років, від 2006 до 2018. Також концерт став дебютним для деяких інструменталістів. Як розповіли викладачі, дітей, які вивчають ази теж намагаються долучати до концертних виступів і писати для них прості партії.

Темою програми обрали “Фортеці України”, її усі артисти оркестру придумали спільно. Музиканти зіграли попурі українських композицій, яке завершив гімн України. Апогеєм виступу стала премʼєрна композиція для колективу — популярна пісня гурту “Антитіла” “Фортеця Бахмут” в потужному аранжуванні Надії САФРОНОВОЇ. У композиції є й речитативна частина від Романа ВАСИЛЕНКА.

“Червоною ниткою через весь концерт проходить тема, що фортеці — це всі ми, це наші неординарні постаті, як, наприклад Мирослав СКОРИК [ред.: український композитор], як наші творчі сучасники, як гурт “Антитіла”, чию пісню ми взяли. Ми робили вокальні вставки, звісно, це концерт інструментальної музики, але для того, щоб створити цю атмосферу потрібні такі пісні. Навіть просто кожна небайдужа людина — це теж невеличка фортеця, це кожна цеглинка, яка скріплює велику фортецю”, – розповів Роман ВАСИЛЕНКО.

Після завершення заходу артистів запросили виступити й в інших населених пунктах Визирської громади, а глядачі аплодували стоячи, та підходили до музикантів висловити емоційну вдячність.