До Южного завітали представники благодійного фонду “Карітас Одеса УГКЦ”. Вони приїхали на запрошення громадської організації “Моє місто Южне”. Зустріч відбулася в межах проєкту “Підтримка захисту осіб з інвалідністю на деокупованих територіях”.

У міській раді представниця фонду Олена Ступакова презентувала проєкт та розповіла про можливість для южненських організацій виграти грант у 150 тисяч гривень. Ці гроші можна витратити на тренажери для мешканців з порушеннями опорно-рухової системи та особливі розвиваючі ігри для дітей з інвалідністю. 

Локалізацію проєкту визначив донор, а саме “Український гуманітарний фонд”. Його до кінця року буде реалізовано в чотирьох областях України: Одеській, Миколаївській, Харківській та Запорізький.

Як розповіла представниця ГО “Моє місто Южне” Оксана ВОРОТНІКОВА, із волонтерами з Карітасу познайомились на координаційній раді під егідою ООН, навесні. Там громадська організація озвучила проблеми і потреби Южненської громади. Наразі волонтери працюють над залученням коштів для підтримки мешканців з різних фондів.

“Ми зробимо все, що потрібно, аби виграти цей грант, подамо всі документи, які потребують. Сподіваюсь, у нас це вийде і ми скеруємо ці кошти на тренажери. Це тренажери для діток, які займаються в нашому центрі реабілітації, наприклад для діток із ДЦП. Це не звичайні тренажери, що стоять у спортивних залах, а особливі. В нас вони є, але вони в такому жахливому стані, що вже просто не витримують навантаження. Їх потрібно замінити на більш сучасні, більш пристосованих до серйозних навантажень”,- зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Також протягом дня у Палаці культури “Дружба” фахівці з фонду “Карітас Одеса УГКЦ” приймали внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Для людей, які потребують допомоги, працювали юрист, психолог, кейс-менеджер, який приймав заявки на довгострокову допомогу (відновлення документів, лікування та інше) та кризовий менеджер, який обробляв заявки на короткострокову допомогу (влаштування в центр зайнятості).