У готелі «Еллада» відбувся тренінг з інклюзивності та безбар’єрності, який провів гуморист і громадський діяч Юрій СТЕПАНЕЦЬ.

Юрій сам пересувається на кріслі колісному, тож добре розуміє проблеми бар’єрів. Містяни, що відвідали захід, дізналися про труднощі інклюзивності, тобто недостатню інтеграцію людей з інвалідністю в суспільство, бар’єри, які створює середовище, і коректне спілкування з людьми з інвалідністю.

Спікер розповів про перешкоди, які люди з інвалідністю долають щодня, навіть виходячи з дому. Про це він звик жартувати. Наприклад, каже, що єдине доступне йому укриття — це ковдра, пандуси із кутом під 90 градусів називає крінжатіною, а самого себе під час підняття сходами — “трудовіком”, якому потрібні “два-три крєпєньких мальчіка”.

Попри жарти, проблеми інклюзивності залишаються серйозними. Зокрема, Юрій розповів, як у рідному Миколаєві випав із крісла-колісного через прогалину між плиткою і трамвайними рейками просто перед транспортом. А в Одесі, на відміну від Києва чи Львова, «соціальне таксі» для людей з інвалідністю можна викликати лише за три дні наперед.

«На їхню думку [служб таксі], люди з інвалідністю можуть лише спланувати свою поїздку, бо їм треба тільки в лікарню, або… в лікарню №2!», — іронізує Юрій СТЕПАНЕЦЬ.

За словами Юрія, інтерес до створення інклюзивного простору зростає, але не без труднощів. Так-от для тренінгу з безбар’єрності в Одесі, обрали зовсім не безбар’єрне приміщення, в одному з ресторанів виявилось лише два інклюзивних столи в окремому місці, а в автошколі, де навчають людей з інвалідністю, не виявилось спеціальної накладки на кермо. Хоча в останньому Юрію порекомендували не хвилюватись, адже у самому МРЕО то вони є. Десь прорахувались, але де…?

У Південному перевірити рівень інклюзивності Юрій не зміг через пізній приїзд, але зазначив, що готель «Еллада» загалом зручний, хоч пандус і залишає бажати кращого. 

Окрім жартів і розповідей, Юрій СТЕПАНЕЦЬ пояснив правила коректного використання термінів щодо людей з різними видами інвалідності й поділився посиланнями на «Довідник безбар’єрності», освітній серіал «Держава без бар’єрів» та інші корисні ресурси, які допомагають створити комфортні умови для всіх громадян.