21 лютого було піднято державний прапор на лоцманському катері «Лоцман Сурін». Це ім’я лоцмана Сергія Суріна, який загинув в порту «Південний» внаслідок ворожої атаки на цивільну портову інфраструктуру 8 листопада 2023 року .

 Колектив філії «Дельта-Лоцман» звернувся із ініціативою перейменувати катер на честь загиблого товариша.

“Сьогодні ми зібралися з нагоди підняття державного прапору України на лоцманському катері, який був переданий французькими партнерами. Перш за все, я висловлюю свої співчуття рідним та близьким Сергія. Ми всі поділяємо ваше горе і сумуємо разом із вами. Для всіх нас – це велика втрата. Війна – це страшно. Гинуть військовослужбовці на лінії фронту, люди мирних професій, при виконанні своїх обов’язків – це горе і біль непоправної втрати”, – зазначив у своєї промові голова ДП «АМПУ» Юрій Литвин.

У церемонії з підйому державного прапору взяли участь рідні загиблого, керівництво ДП «АМПУ» та філії «Дельта-Лоцман».

Юрій Литвин передав родині загиблого фото катера та пам’ятні документи Адміністрації судноплавства, про присвоєння лоцманському катеру імені Суріна.

“З цього дня, в якій би акваторії українських портів не працював катер, в ефірі завжди звучатиме ім’я лоцмана Суріна”, – додав начальник філії “Дельта-Лоцман” Олександр Голодницький.

За відданість справі, мужність при виконанні завдань, Указом Президента України №16/2024 Суріна Сергія Володимировича нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня, посмертно.