Наразі в Южненській громаді триває підготовка навчальних закладів до нового навчального року. В Южному, Сичавці та Нових Білярах школярі навчатимуться офлайн. Про це Фокусу розповіла начальниця управління освіти Олена БАРАНЕЦЬКА. Які заходи запроваджені для безпеки учнів, розкажемо у серії матеріалів на нашому сайті.

У Ліцеї №2 наразі навчається 815 учнів. Це 31 клас, лише 2 з них навчатимуться в онлайн форматі, 7-й та 11-й. В них також займатимуться семикласники та одинадцятикласники з інших шкіл громади, які обрали дистанційну форму навчання. Школа працюватиме в одну зміну.

Ліцей №2 став першою школою Южного, в укритті якої зробили ремонт (вартість робіт – 826 тисяч гривень). Це сталось влітку перед навчальним роком 2022-2023. Сховище розраховано на 480 осіб. Це менше, ніж усього дітей, тож учні другої школи також переховуються у підвалі будинку Миру, 16. Окрім того, приміщення їх укриття приймало учнів початкової школи Ліцею імені Чорновола. Навчання у школі цього року буде в одну зміну.

Директорка Ліцею №2 Олена КОМАРОВА розповіла, що під час повітряних тривог, у сховищах діти не вчаться, адже різні вікові категорії учнів знаходяться в одному приміщенні. Початківці займаються творчістю, найчастіше — малюють. Для них облаштовано окреме приміщення, в ньому є необхідні матеріали. 

Цього тижня в межах програми від Дитячого фонду ООН UNICEF до школи привезуть протиударні плівки на вікна, аби у разі вибуху уламки вікон не завдали шкоди дітям.

“Також, ми, як опорна школа отримали грант від UNICEF на суму дві тисячі євро. На ці кошти ми змогли придбати у їдальні те, чого нам не вистачало, адже багато років цього не робили. Ми закупили гарні каструлі, деко для печі, оновили посуд. На базі нашої школи їли дітки й з першої школи та й загалом багато дітей“, – розповіла Олена КОМАРОВА.

Також у школі облаштовується клас безпеки. “Клас безпеки” — це один із заходів в межах проєкту “Безпечна школа”, учасником якого став Ліцей №2. Це кабінети, у яких із дітьми проводитимуться інтерактивні бесіди з приводу мінної, пожежної безпеки, правил цивільного захисту в цілому, засвоєння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.

На реалізацію проєкту із убезпечнення навчання з міського бюджету було виділено близько 4,5 мільйона гривень. На ці гроші було проведено ремонт класу, закуплено меблі на 30 учнів та вчителів, телевізор, навчальні стенди й матеріали, комплекти протигазів, вогнегасники, комплекти дитячих форм поліціянтів, працівників ДСНС, парамедиків тощо.

Наразі у класі завершують ремонт, невдовзі на стінах зʼявляться тематичні малюнки з символами протимінної та пожежної безпеки, наприклад, псом Патроном. Обладнати клас безпеки обіцяють встигнути до 1 вересня.

Також у школі встановлять 64 камери відеоспостереження. 

Наразі у школі разом з профільними службами вирішують чи встановлювати при вході турнікети. Відповідне обладнання у закладі вже отримали, але розглядають, як зробити його використання максимально безпечним у випадку стовпотворіння через екстрені випадки.