Дебютний виступ благодійного вертепу учнів четвертого класу школи імені Чорновола відбувся у Южненському міському музеї.

Діти заколядували для працівників та гостей музею. Тематикою виступу стало Різдво під час війни. Як розповіла класна керівниця 4-Б Любов ПЛАХОТНА, цього року хотіла відмовитись та відпочити від традиційного вертепу, та учні такої можливості не дали. Заспівати колядки на військову тематику, а також одягнутись у форму Збройних сил також запропонували саме школярі.

«Діти захотіли військову тематику. Минула Коляда у нас була більш історична – там були давні пісні. Діти знають багато старих колядок, вони навіть почали підписувати, коли баяніст заграв «Добрий вечір тобі, пане господарю». Але цього року вирішили, що візьмемо сучасні пісні. Вони так торкнули душу, яку б пісню я не слухала. Я завжди раджусь з дітьми щодо цього. Сподобалось дітям – значить, ми будемо це робити».

Минулого року учні пані Любові ПЛАХОТНОЇ також збирали донати своєю колядою. Тоді вони разом ходили по своїх родинах, назбиравши 10 тисяч гривень. Їх школярі передали до волонтерського пункту «Соловейки» для закупівлі медикаментів. Цьогоріч на родинах вирішили не зупинятись і відправитись у «гастрольний тур».

Колядники прийшли до музею на запрошення директорки Тетяни ЄРОШЕНКО.

«Для музею це захід спонтанний. Просто пані Люба ПЛАХОТНА розмістила, що діти готові ходити з колядою. Ну так куди їх запросити, як не до Світлиці? Такої хати в Южному більше ніде немає, де справжній український різдвяний дух. Через те ми їх запросили, вони погодилися. А потім я вирішила, що не будемо ж ми троє, нас всього у музеї, зустрічати дітей, запросила інших, дала оголошення, кому подзвонила, люди прийшли. І їм весело, і більше донатів»,— розповіла Тетяна ЄРОШЕНКО.

Світлицю також прикрасили до Різдва: працівники музею виставили різдвяну зірку, дідух. Режисерка Палацу культури «Дружба» Ольга ЛЕЩЕНКО також подарувала музею і традиційний український різдвяний атрибут – соломʼяного «павука».

Різдвяний «павук» – традиційна прикраса української оселі на різдвяні й новорічні свята, виготовлена з соломи. Виріб підвішують до стелі і завдяки легкості конструкції, він хитається від подиху вітру, утворюючи тінь у вигляді павутини. За повірʼям, його тінь збирає усю негативну енергетики. Крім того, українці вірили, що хто торкнеться головою павука, підвішеного до стелі, на того чекає вдача весь наступний рік.

Честь повісити до стелі різдвяного павука випала одному з учнів 4-Б класу. Після виступу дітей, на гостей музею чекали узвар та калачі.

Наступні дні школярі продовжуватимуть ходити з колядою та збирати донати. Усі кошти передадуть до волонтерського пункту «Соловейки».