фото: ДП “МТП “Южний”

Росія повністю зупинила реєстрацію нового флоту з 26 червня, що свідчить про наміри зірвати поставки продовольства на світові ринку. Про це Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило на Урядовому порталі 1 липня.

В територіальних водах Туреччини РФ заблокувала 29 суден. Вони мають експортувати 1,4 мільйона продовольства до пʼяти країн Азії та Африки, зокрема Китаю, Єгипту, Бангладешу, Туреччини.

Нагадаємо, Зернову угоду уклали 22 липня 2022 року у Стамбулі. За ці 11 місяців 45 країн світу отримали 32,5 мільйона тонн продовольства, а ще 25 мільйонів тонн світ НЕ отримав, через саботаж росії. За даними ООН, навіть при цих показниках по всьому світові вдалось знизити вартість на продовольства на 22%. Це є показником того, що Зернова угода потрібна світові.

Кілька тижнів тому, стало відомо, що порт Південний було першим виключено з Чорноморської ініціативи. Така інформація зʼявилась на сайті ООН ще 20 червня. Останнє судно порт прийняв ще 2 травня.

У червні з інших двох портів (Одеса та Чорноморськ) було експортовано лише 2 мільйони тонн продовольства. Ще 1 мільйон тонн продовольства або вантажиться, або вже частково завантажено на 13 суден — останні, які зареєстровані в Ініціативі. Якщо реєстрацію суден не буде відновлено, то Зернова угода буде повністю зупинена.

Термін дії угоди спливає 17 липня. Представник Генсека ООН на брифінгу Interfax Україна наголосив, що якщо нові судна не зможуть брати участь в ініціативі, у портах “застрягнуть мільйони тонн продовольства”.