Ляльковий театр Палацу культури “Чарівний ліхтарик” закрив творчий сезон прем’єрою вистави «Пригоди Аліни в казковій країні». Спектакль показали 2 та 3 червня. Сюжет побудований навколо мандрівки маленької дівчинки Аліни, яка не любить казки. За допомогою магії, вона потрапляє у країну, де живуть різноманітні герої: від Колобка до Губки Боба. Персонажі доводять дівчинці та усім глядачам важливість любити та вірити у фантазійні історії. За словами Вероніки Дарієнко сценарій спектаклю писався з урахуванням багатьох факторів. 

У виставі взяли участь майже усі учасники колективу, яких наразі лише шестеро. Як розповіла режисерка Палацу культури та керівниця гуртка Вероніка Дарієнко, сьогодні колектив має абсолютно новий склад дітей від 7 до 9 років. Торік більшість вихованців «Чарівного ліхтарика» припинили відвідувати театр, адже закінчили школу та пішли у доросле життя. Деякі з маленьких акторів, через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, переїхали за кордон або за межі громади. Тож у вересні 2022 року гурток оголосив новий набір.

«Коли був новий набір дітей, звичайно, було хвилювання, чи взагалі хтось прийде. Адже ляльковий театр — це специфічне мистецтво, бо акторів ніхто не бачить, вони знаходяться за ширмою, а діти люблять, щоб їх бачили на сцені. Це фізично складний вид мистецтва для маленьких дітей. Навіть потримати пляшку води над головою пів години важко. А ще й треба не тільки тримати, треба рухати обома руками. То це дуже велика робота. Я дуже хвилювалась, бо діти маленькі і їм фізично важко, але вони молодці” – поділилась Вероніка Дарієнко.

Як і для всього Палацу культури, цей рік для «Чарівного ліхтарика» був непростим, і не лише через новий акторський склад. Через війну та постійні повітряні тривоги діти не завжди мали змогу відвідувати заняття, адже їх просто скасовувати. Але це не завадило колективу підготувати нову виставу. До цього із невеликим виступом діти брали участь у щорічних зимових «ранках», а великі вистави провели навесні. 

«Пригоди Аліни у казковій країні» стала премʼєрною повноцінною виставою для нових акторів. Першими її побачили батьки та однокласники вихованців. За наявності охочих, виставу планують повторити у вересні після завершення літніх канікул.