фото: ілюстративне, автор – Sergei Grits/AP Photo/picture alliance

Станом на сьогодні майже 180 тисяч осіб помилково отримують виплати як внутрішньо переміщені особи. З 1 вересня частина ВПО вже не будуть отримувати допомогу. 

Як передає LB.UA з посиланням на виступ міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини ВЕРЕЩУК в ефірі телемарафону.

“На сьогодні 2 мільйони 600 тисяч людей щомісяця отримують допомогу. Минулого року це було 53 мільярди гривень, цього року … видатки становитимуть 72 мільярди гривень”, – розповіла вона.

ВЕРЕЩУК озвучила, що необхідно “навести лад” та зробити справедливими такі виплати. Тому, що за результатами верифікації, майже 180 тисяч осіб помилково отримують виплати як внутрішньо переміщені особи.

За її словами, з 1 вересня частина ВПО вже не будуть отримувати допомогу. Це, зокрема, ті, хто не має офіційного статусу ВПО, люди, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин або повернулися до постійного місця проживання. Також не буде виплат тим, хто нещодавно зробив дорогі покупки, наприклад, придбав новий автомобіль, будинок або квартиру.

Крім того, виявилося, що майже 10 тисяч осіб значаться в реєстрах РАЦСу як померлі, але на них і далі отримують виплати. Також зафіксовано майже 60 тисяч випадків, коли двоє членів сім’ї, наприклад і батько, і мати, подали на виплати для одних і тих самих дітей.