На сьогоднішньому засіданні виконкому вперше за довгі роки питання виділення житла комунальної власності розглядалися не таємно.

Ставлячи на голосування проєкти-рішення, міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ декілька разів наголосив на цьому факті. Зазначимо, що у серпні минулого року, коли питання щодо відкритості виділення житла було озвучено вперше, йому, попри понад п’ятнадцятирічну кар’єру Южненського міського голови, знадобилась консультація юриста.

“Бачте, це вже не закриті питання – вже відкриті”, – двічі наголосив НОВАЦЬКИЙ.

На відкритості квартирних питань наполягала секретарка Южненської міської ради Оксана ВОРОТНІКОВА.

«Дуже тішить те, що сьогодні усі питання, що стосувались виділення житла комунальної власності були відкриті. Володимир Миколайович нарешті дослухався до закону і почав його виконувати. Хочу зазначити, що це, звісно, дуже добре, та квартир комунальної власності у Южному лишилось дуже і дуже мало. Все, що мали, вже було роздано. Саме тому, я вважаю, питання і відкрили»,— зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Нагадаємо, що регулярно та всупереч регламенту відбувалися закриті засідання, на яких вирішують питання щодо постановки на квартирний облік та виділення житла у гуртожитках комунальної власності Южненської міської територіальної громади. З часом всі ці приміщення приватизуються.

Наразі на квартирному обліку в Южному стоїть 384 родини. Серед них і багатодітні сім’ї, і ліквідатори ЧАЕС, і медики та освітяни, яких у Южному не вистачає. Та незважаючи на чергу та пільги, комунальне, тобто спільне житло, видавали мешканцям Одеси, звичайним южненським посадовцям, які стали на облік за два місяці до розподілу квадратних метрів у гуртожитку.

Наприклад, одним з таких “везунчиків” став Олександр ПОТАПЧУК, одесит, який на той момент працював начальником відділу оборонної та мобілізаційної роботи управління правового забезпечення та взаємодії з державними органами Южненської міської ради.

Він написав заяву на постановку на квартирний облік лише 19 жовтня 2023 року, а через декілька днів його питання було вирішено на закритому виконкомі. Але самий цікавий факт – у листопаді ПОТАПЧУК звільнився. Тобто цей посадовець влаштувався у мерію Южного, отримав житло та звільнився, коли досяг своєї мети.

Та відтепер, як обіцяють у міськраді, списки будуть відкритими, тож і надалі слідкуватимемо за ситуацією.