Депутат Южненської міськради Максим КУШНІР закликав мера Володимира НОВАЦЬКОГО виділяти більше коштів на допомогу ЗСУ.

Він зазначив, що місту нарешті доведеться це робити, оскільки статтею 46 бюджету України на 2024 рік законодавець обмежив право громад щодо використання залишків грошей і з цього року пріоритетний напрямок виділення коштів – підтримка армії.

“Вже зараз у нашому регіоні є приклади громад, які тільки за перший квартал виділили 50 мільйонів гривень на армію, поки в Южному ще тільки 12. Закликаю зробити це пріоритетом цього року, навіть законодавець вимагає цього від нас”, – зазначив депутат.

Мер Новацький знайшов дивне виправдання такому факту: охочих отримати допомогу сотні і визначити пріоритетність виділення коштів складно, бо влада не знає, кому більше треба.

Він запропонував встановити ліміт на перше півріччя у розмірі 16,5 млн гривень, які підуть на допомогу армії, а потім, коли надходитимуть нові заявки, додатково виділяти кошти.

Крім того, депутат КУШНІР  зауважив, що у програмі підтримки южненської поліції, представники якої також приймають активну участь в бойових діях, є витрати у сумі 1,8 млн грн, і ці витрати йдуть не на амуніцію чи бронежилети, а на стільці та канцелярію.

“Для порівняння: на 28-му бригаду, яка воює з перших днів війни, пропонується нарешті виділити кошти – мільйон гривен. А на канцелярію та стільці для поліції – 1,8 млн грн”, – додав Кушнір.

Мер у свою чергу зазначив, що на бригаду виділили суму згідно із їх заявкою.
Представниця нацполіції зі свого боку зазначила, що програму затверджують на три роки, а не на рік. Витрати на канцелярію та стільці потрібні, тому що міністерство внутрішніх справ та Національна поліція не в змозі в повному обсязі забезпечити всі необхідні аспекти роботи.