На останній сесії міськради мер Южного Володимир НОВАЦЬКИЙ запевняв депутатів, що «особистих питань він не вирішував» і в Южному у нього, крім квартири, нічого немає.

Ми проаналізували декларацію міського голови за 2022 рік, щоб переконатися, чи це так.

Чиновник вказав основним доходом зарплату, пенсію та банківські відсотки. Всього за рік мер офіційно отримав майже мільйон гривень – 980 725 гривень.


На кінець 2022 року готівкою сім’я зберігала 5000 євро, 30 тисяч доларів та 350 тисяч гривень.
На рахунках у банках у дружини – 600 тисяч гривень, у голови сім’ї – 3843 доларів та майже 560 тисяч гривень.

Щодо нерухомості. На міського голову зареєстровано лише одну квартиру в Южному площею 165,30 квадратних метрів.

На дружину та сина оформлено квартиру в Одесі площею 162 квадратних метри. Згідно з декларацією, це майно родина придбала наприкінці 2018 року за 440 тисяч гривень.
За даними сайту Мінфіну, у 2018 році долар коштував близько 28 гривень. Тобто така простора квартира в Одесі обійшлася родичам міського голови трохи більше 15 тисяч доларів або менше 100 доларів за квадратний метр. І це можна назвати лише неймовірним щастям, адже таких цін просто не існувало.

На дружину оформлена також дача у селі Лиманка площею 104,6 квадратних метрів та 6 соток землі.
Ще один цікавий факт – у 2020 року родина Володимира НОВАЦЬКОГО придбала ділянку землі площею 7700 кв. метрів. Зазначається, що об’єкт розташований у Одесі. У декларації це майно оцінили у 24800 гривень, що також можна назвати фантастичним фартом.

Цікаво також, що автомобілі у декларації не вказані. (Тобто можна припустити, що міський голова їздить до себе на дачу, або перевіряти одеську квартиру на таксі або на маршрутці №68).

Декларацію за 2023 рік Володимир НОВАЦЬКИЙ поки що не подавав.

Нагадаємо, що електронне декларування для чиновників скасували після початку повномасштабного вторгнення, а у грудні минулого року норму вирішили повернути. Якщо у Реєстрі не знайдено декларацію певної особи, то це означає, що щодо неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу до завершення чи скасування воєнного стану.