В уряді наголосили, що підвищення тарифів на електроенергію для українців — вимушена міра. Інакше енергосистему буде неможливо ані оновити, ані підготувати до наступної зими. Вона, за прогнозами фахівців, може стати складнішою за попередню.

Про це розповів журналістам у ефірі національного телемарафону заступник міністра енергетики Фарід Сахаров – повідомляє 24 канал. Так Сахаров зазначив, що наразі у Кабміні обговорюють доцільність підвищення тарифів. Водночас посадовець впевнений, що цього не уникнути.

Аби зменшити навантаження на гаманці соціально незахищених верств населення ведуться перемовини із мінародними партнерами про надання фінансової підтримки. Загалом Україна вже отримала 150 мільйонів євро від Європейського Союзу для свого фонду енергетичної підтримки, а також 200 мільйонів євро гранту від Світового банку.

Нагадаємо, що раніше йшла мова про те, що тариф можуть підняти вже з 1 травня. Тоді премʼєр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що пільгова ціна на електроенергію для населення продовжено ще на місяць. У травні українці платитимуть 1,44 та 1,68 гривні за кіловат-годину.