Повний перелік змін до нового закону про мобілізацію, який вступить в силу з 18 травня, опублікувало Міноборони України.

Так, згідно з документом, під час мобілізації чоловіки від 18 до 60 років мають носити з собою військово-облікові документи та пред’являти їх уповноваженим особам.

Всі призовники, військовозобов’язані та резервісти, через 60 днів з дня набрання чинності законом, мають з’явитись до ТЦК, у ЦНАП або скористатися електронним кабінетом і пройти звірку персональних даних.

Чоловіки призвоного віку, які зняті з військового обліку у зв’язку з від’їздом з України на строк понад три місяці, повинні стати на військовий облік.

МОБІЛІЗАЦІЯ ТА ПОВІСТКИ

Під час мобілізації участь в оповіщенні військовозобов’язаних разом із ТЦК братимуть поліція, місцеві органи державної влади, органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ і організацій.

Серед поважних причин для неприбуття громадянина по повістці до ТЦК: перешкода стихійного характеру, хвороба, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк; смерть близьких родичів.

ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ

Запроваджується базова військова служба для чоловіків віком від 18 до 25 років.

Щорічна основна відпустка для військових становить 30 днів під час дії воєнного стану. Вона може надаватися частинами, але одна частина має бути не менше 15 днів.

Додаткова відпустка за знищену техніку складає до 15 днів на рік.

Військовослужбовці, звільнені із полону, отримують додаткову відпустку 90 днів зі збереженням грошового забезпечення.

Звільнення з військової служби під час мобілізації можливе за станом здоров’я (для тимчасового непридатних) з переглядом через 6-12 місяців, через сімейні обставини, за обвинувальним вироком суду, після звільнення з полону, після закінчення особливо періоду або віку, або через набуття інвалідності.

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Якщо військовий укладає контракт, йому одноразово надається сертифікат на купівлю транспортного засобу у розмірі 150 тисяч гривень.

У разі укладення першого контракту надається одноразова компенсація 50 відсотків від першого внеску за програмою єОселя, додатково 100 тисяч гривень після першого року військової служби, та ще 100 тисяч гривень після другого.

Військовим не нараховуються штрафні санкції та пеня за невиконання зобов’язань перед банками, а також проценти за користування кредитом, окрім кредитних договорів щодо придбання майна або автомобіля.

Під час лікування військовим нараховується оклад за останнім місцем служби разом з окладом за звання та за вислугу років протягом 12 місяців.