У Южному пройшов перший ознайомчий психологічний захід для дітей “Ключик до дитячого серця”. Зустріч організована в межах програми “Безпечний простір” від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). 

Як розповіла психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Оксана СЛЕПЧЕНКО, програма розроблена для дітей з країн “третього світу” та країн, у яких йде війна. Вона передбачає заходи, що мають проводитись протягом девʼяти місяців. Для України програму було скорочено до 14 структурованих занять. 

“Кожне з них передбачає певну тему для допомоги дітям у розвитку позитивних соціальних навичок. Це навички: розвиток мозку, вирішення конфліктів, наполегливість, регуляція емоцій. За допомогою ігор, арттерапії, конкурсів діти вчаться фокусуватися, запамʼятовувати інструкції та поняття, розуміти свої власні емоції та почуття та почуття інших дітей. Вони вчаться взаємодіяти один з одним, вчаться вирішувати конфлікти безконфліктним шляхом і справлятися з різними проблемами та труднощами”, – зазначила Оксана СЛЕПЧЕНКО. 

Перше заняття проводила представниця організації “Міжнародний комітет порятунку” Аліна ЯКОБЧУК. Його відвідали 19 дітей, хоча сам тренінг запланований на кількість до 15 осіб. Окрім мешканців нашої громади, його відвідали та внутрішньо переміщені діти, зокрема з Херсону.

Під час заходу учасники познайомились один з одним, розповіли, які вони мають настрій та його колір, намалювали власні людоньки із побажаннями, пограли у рухливі ігри на свіжому повітрі та отримали солодкі подарунки. За тиждень відбудеться ще один ознайомчий захід з іншою групою дітей, які попередньо зареєструвалися. Наступні заняття під керівництвом педагогів будуть проводитися на базі Ліцеїв №1 та №2. 

Наразі реєстрація на тренінги вже завершена, адже кількість охочих виявилася більшою за передбачену та профінансовану програмою.