Військовий аналітик Микола МЕЛЬНИК прокоментував проект закону про мобілізацію, згідно з яким вона торкнеться майже всіх.

Микола МЕЛЬНИК вважає, що у мобілізації жінок немає сенсу. Він також зазначив, що мобілізаційний ресурс чоловіків не є вичерпаним, адже пройшовшись по будь-якому місту, можна побачити безліч молодиків.

«Залужний сказав правильно: нам потрібна не нова мобілізація, а продовження старих методів. Тобто повернення до часів, коли мобілізація відбувається у більш спокійний спосіб з якоюсь фаховою направленістю у людей. Тому я проти обовʼязкової мобілізації жінок, бо я не бачу у цьому жодного сенсу. Також я «за» те, щоб у напрямку залучення жінок до армії працювали рекрутингові центри. Тому що є багато посад, які жінки абсолютно спокійно можуть зайняти. При чому, включно із штурмовими підрозділами. І нам треба дуже ретельно проводити роботу з ТЦК, щоб наші воєнкоми елементарно почали виконувати свою роботу. А політикам варто перестати хайпувати на чутливих для суспільства темах»,— вважає Микола МЕЛЬНИК.

Нагадаємо, що у проекті закону щодо служби жінок в армії зараз прописано, що їх можуть призивати не лише у лави Збройних сил України, а, зокрема, на оборонні підприємства. Крім того, у добровільному порядку (за контрактом), жінки можуть бути призвані на військову службу в бойові частини (підрозділи).

Микола МЕЛЬНИК також прокоментував справу про виявлення технічного пристрою в кабінеті у Валерія ЗАЛУЖНОГО.

«Якщо б у чинного Президента не було якоїсь параноідально-маніакальної ненависті до ЗАЛУЖНОГО, я б вирішив, що це зробили однозначно московити. Але виходячи з того, що ми маємо ту владу, яку маємо, відповіді, хто це встановив, у мене не має. І я не думаю, що слідство це встановить»,— зазначив Микола МЕЛЬНИК.