КП “Муніципальна варта” ще раз наголосило про категоричну заборону та небезпеку купання у фонтанах в Южному. Відповідне повідомлення інспектори розмістили на сторінці підприємства у Facebook.
Фонтани дезінфікуються такими препаратами як таблетований хлор, альгіцид та сірчана кислота. Ці домішки додаються втричі більшій кількості, аніж у звичайному басейні і є шкідливими для здоровʼя, особливо очей. Окрім того, у фонтанах купаються та пʼють воду птахи та собаки.
“За допомогою таблетованого хлору здійснюється хлорування для профілактичного очищення води у фонтані, яке ефективно запобігає зростанню і розмноженню водоростей, грибків, бактерій та інших мікроорганізмів. Альгіцид — хімія проти спор водоростей для боротьби із зеленню у воді. Дія альгіциду полягає у блокуванні процесу фотосинтезу рослин, не даючи зелені у воді прогресувати. Сірчана кислота являє собою окиснений розчин діоксиду сірки та має формулу Н2S04. Це потрібно для тривалої роботи обладнання. Без проблем і поломок необхідно підтримувати у фонтані нормальний рівень pH”, – зазначається в дописі.
Також раз на тиждень у фонтанах здійснюється, так звана, шокова дезінфекція. Тобто дезінфекція ударною дозою активного хлору. У цей період дозування хлору може бути вищим у 10 разів. А, якщо у фонтані включено підсвітку, то “плавці” можуть отримати електротравму.
Якщо ж Ви все-таки потрапили у фонтан у Мунварті наголошують на необхідності якомога скоріше вимити тіло під проточною водою з милом.
Наразі співробітники “Муніципальної варти” щодня проводять розʼяснювальну роботу з порушниками та, як розповів ФОКУСУ директор підприємства Володимир ПАНЧЕНКО, з особливою увагою пильнують фонтани: “Загалом, люди нормально реагують, але на початку писали у соціальних мережах, що “Муніципальній варті” немає чим зайнятись, “дітей гонять з фонтанів”. Потім писали, що ми не реагуємо, бо діти продовжують купатися. Тому ми й виклали цей пост, звʼязались зі спеціалістами, щоб пояснити, чому це небезпечно”.
фото зі сторінки КП “Муніципальна варта” у Facebook
Нагадують інспектори й про небезпеку захлинутися. За словами ПАНЧЕНКА, декілька років тому в Южному дитина ледь не загинула, купаючись у фонтані: “Ми розмовляли з охоронцями ФСК, які раніше охороняли ці фонтани. Вони розповіли, що кілька років тому, у Южному, маленька дитина купалася у фонтані та видно, чи впала, чи послизнулася і почала ковтати воду. Повз проходив громадянин, побачив та й витяг”.
Аби зменшити кількість охочих охолодитись в екстравагантний спосіб, за купання у фонтані ввели штраф — 850 гривень.
Нагадаємо, на роботу фонтанів на цей сезон з бюджету Южненської громади виділено 725 тисяч гривень.