У Южному на День захисту дітей відбувся благодійний ярмарок, традиційно влаштований волонтерами штабу «Соловейки».

Як розповіла організаторка Олена ЯЩУК, цей ярмарок став ювілейним – десятим від початку повномасштабного вторгнення. До нього долучилися господині, волонтери, підприємці надали сертифікати на свої послуги, які розігрувалися в лотереї, а також артисти у форматі «відкритого мікрофона».

Цього разу на благодійному ярмарку збирали на машину для 126 ТРО. Загальна сума збору – 200 тисяч гривень.

«Ці хлопці, насправді дуже давно до нас звертались, але постійно поступалися своїм місцем іншим. Постійно казали, «нам не пече, допоможіть Донбасу». А зараз вони у найгарячішій точці Херсонської області, тому прийшов момент, коли їм вже «пече». Тож ми не мали право не взятися за це»,— розповіла Олена ЯЩУК.

Також до ярмарку долучились працівники Южненського міського музею. До їхнього намету можна було завітати та подивитись на експонати, які стосуються війни.

Як розповіла директорка музею Тетяна ЄРОШЕНКО, зазвичай вона та її колеги долучаються до ярмарку в ролі покупців, та цього разу, дізнавшись, що волонтери хочуть виставити військові трофеї, вирішили безпосередньо взяти участь.

У наметі були представлені бойові дрони, гільза, що розмальована художником Миколою СПАЧЕНКОМ, гільза у вигляді вази, яку подарували Олені ЯЩУК за часів служби в АТО, уламки ракети і шахедів, збитих над Южним.

«У нас є цікавий речовий мішок російського солдата. На ньому написано «ЧААТЫ», ми так і не знайшли, що це означає. Цими експонатами в основному цікавляться діти, хлопчики. І кожен з них хоче заглянути, що там у мішку. А там форма. Цікаво, що один з них якось достав цю форму і ще й кулаком по ній вдарив»,— розповідає Тетяна ЄРОШЕНКО.

Як пізніше зазначила Тетяна ЄРОШЕНКО на своїй сторінці у Facebook, під час ярмарку працівники музею зібрали одну тисячу гривень.

Постійною учасницею благодійного ярмарку є волонтерка, вчителька української мови Ліцею імені Чорновола, поетеса Ксенія ВОРОЖБИТ. Тож не дивно, що саме пані Ксенія на ярмарку продає книжки.

Ксенія ВОРОЖБИТ розповідає, зазвичай, книги не нові, але окрім них є нові та навіть з автографами авторів.

«У мене в друзях у Фейсбуці є деякі автори. Наприклад Дара КОРНІЙ, Марина ПАВЛЕНКО, Анастасія НІКУЛІНА й інші автори. Я їм пишу, що є можливість зібрати кошти для ЗСУ. Вони присилають книжки, з автографом. І ми вже тричі робили так розіграш. Тобто виставляли книжку з автографом як лот і рандомно обирали переможця»,— розповідає Ксенія ВОРОЖБИТ.

На власну збірку пані Ксенії «Весняне небо у кульбабах хмар» наклад вже закінчився. Та Ксенія ВОРОЖБИТ зробила невеликий анонс: планує видати нову збірку. Вірші у ній торкатимуться теми війни.

Наразі збір не закритий, долучитись можна за посиланням на банку
🔗 https://send.monobank.ua/jar/7M4JBZ53i6 (https://send.monobank.ua/jar/7M4JBZ53i6) або за номером картки: 💳 5375 4112 1220 4320