На сайті Южненської міської ради розмістили проєкт рішення із новими тарифами на послуги комунального ринку. Планується, що вартість оренди має в середньому підвищитися на 30 відсотків.

Так, зараз за місце на ринку по вулиці Хіміків підприємці сплачують 45,55 гривні за квадратний метр на місяць. Нова ціна становитиме 57,45 гривні.

За тимчасові споруди по вулиці Хіміків підприємці сплачують 39,68 гривні. За новим тарифом платитимуть 53,13 гривні. 

Тимчасові споруди, розміщені по Миру,19-А обходяться підприємцям у 39,24 гривні за квадратний метр, за новими тарифами — 54,17 гривні. 

За відповідне рішення мають проголосувати 28 вересня члени виконавчого комітету. За день до засідання южненські підприємниці, які працюють на комунальному ринку прийшли до міської ради із проханням тарифи не підвищувати. Зустріч пройшла у кабінеті секретарки міської ради Оксани ВОРОТНІКОВОЇ за участі начальниці Фонду комунального майна Наталі ПІТУСЬ. Нові тарифи підприємці називають непідйомними під час воєнного стану.

“Ми дізнались, що завтра проходитиме засідання виконкому і вирішили звернутись, щоб нам не підіймали тариф. Нам дуже важко зараз виживати і ми дуже просимо, щоб наша місцева влада пішла нам на зустріч. Ми не просимо, щоб це було постійно, це тимчасово, поки нам важко. Конкретно за свій магазин я сплачую трохи понад 800 гривень на місяць, а за новим тарифом буду понад 1100 гривень на місяць. Це важкувата сума, тому вирішили звернутись до Оксани Анатоліївни. Ми вже не вперше до неї звертаємось, людина може хоч щось пояснити, допомогти, щось підказати”, — розповіла Надія БОЛГАРІНА, місцева підприємиця. 

Під час бесіди, підприємиці зазначили, що директор комунального ринку Анатолій ГЕОРГІЄВ вже призначав більшу оренду плату до рішення виконкому. Та пізніше кошти повернув. Присутні написали листа на імʼя міського голови, із проханням не підіймати тариф у скрутний час. 

Вони планують звернутись до членів виконавчого комітету із проханням перенести розгляд питання на наступне засідання. Та хочуть, аби за цей проміжок час отримати обґрунтування нового тарифу.

“На нашу бесіду із підприємицями я запросила начальницю Фонду комунального майна, яка пояснила, що була зроблена нормативно-грошова оцінка земельної ділянки, на якій розташований комунальний ринок, тож орендна плата зросла згідно з цією нормативно-грошовою оцінкою. Люди це розуміють, але вони хочуть, аби наша влада зі свого боку підтримала їх. Звісно, багато хто спекулює на війні, але у цій ситуації людям справді важко виживати. Ці підприємці сплачують податки до бюджету, тому, ми як влада, маємо знайти інструменти аби підтримати їх”, — зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Члени виконавчого комітету зберуться 28 вересня об 11:00. На порядок денний засідання винесено 6 питань.