На території Запорізької АЕС, яку наразі контролюють окупаційні війська Росії, стався вибух.

Внаслідок захисна оболонка головного ядерного реактора зазнала пошкоджень вперше з листопада 2022 року.

Про це повідомив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі.

Він зазначив, що сталося щонайменше три влучання в захисну оболонку реактора, і це стало “серйозною ескалацією загроз ядерній безпеці” на ЗАЕС.

“Такі безрозсудні атаки значно підвищують ризик великої ядерної аварії і мають бути негайно припинені”, – заявив Гроссі.

“Керівництво” станції, призначене окупантами після її захоплення, звинуватило в ударі Україну. Зі свого боку представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що удар безпілотника був “імітаційним”, а вибух – справа рук окупантів.

Пізніше в МАГАТЕ зазначили, що наразі “немає жодних ознак пошкодження критично важливих систем ядерної безпеки або безпеки на майданчику” 

Раніше Рафаель Гроссі наголошував, що на контрольованій російськими військовими ЗАЕС повністю або частково порушено шість із семи протоколів ядерної та фізичної безпеки МАГАТЕ. 7 березня рада керівників агентства ухвалила резолюцію з вимогою терміново вивести військових рф зі станції і повернути її під контроль компетентних органів України. Кремль відкинув заклик МАГАТЕ.