Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що в Україні необхідно мобілізувати значно менше людей, аніж 500 тисяч, як планувалося раніше.

“Після перегляду наших внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу Збройних сил ця цифра була суттєво зменшена. Ми очікуємо, що у нас буде достатньо людей, здатних захищати Батьківщину. Йдеться не лише про мобілізованих, але й про добровольців”, – підкреслив він в інтерв’ю “Укрінформ”.

Сирський зазначив, що люди, які з початку великої війни знаходяться на передовій, потребують відпочинку та лікування, тому командування переглядає чисельність певних частин, які не беруть участі у бойових діях, на підставі аудиту їхньої діяльності.

“Це дало нам змогу вивільнити тисячі військовослужбовців і спрямувати їх до бойових частин. Але при цьому необхідно утримуватися від крайнощів. У всіх арміях світу є особовий склад, який не бере участі у бойових діях, але забезпечує бойові підрозділи. Це не менш важлива частина роботи”, – додав Головнокомандувач.

Він наголосив, що ті, хто приходять до війська за мобілізацією, не потрапляють відразу на фронт. За дуже спеціальними винятками, наприклад, коли у людини вже є бойовий досвід. Більшість осіб прибувають спочатку до навчальних військових частин та центрів.

“Кількість людей, які проходять таке навчання, на лютий поточного року становила 84% від загальної кількості мобілізованих. Лише після такого навчання їх можуть спрямовувати на доукомплектування військових частин для відновлення їхньої боєздатності”, – пояснив Олександр Сирський