голова НАЗК Олександр Новіков, фото: сайт НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції планує запустити портал, на якому кожен зможе повідомити про факти корупції. Залишати інформацію можна буде на правах анонімності. Відомство анонсує, що портал запрацює вже на початку вересня. Про це розповів голова НАЗК Олександр Новіков в ефірі телемарафону “Єдині новини”, передає Укрінформ.

Спеціальний ресурс передбачає анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях, які будуть потрапляти керівникам організації або уповноваженим із запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктам – НАБУ, ДБР, Національному агентству, Національній поліції, – розповів НОВІКОВ.

Для того, аби мотивація повідомляти про корупцію була в кожного, викривачам будуть платити 10% від предмета провадження. Отримати гроші вони зможуть після відповідного рішення суду. Нагорода викривачам не може перевищувати цей відсоток і не може бути більшою за 14 мільйонів гривень. 

За словами НОВІКОВА, новий портал враховує досвід ЄС та інших країн щодо роботи з викривачами: “Дуже важливою є культура викривання, тому що без відповідальних громадян, якими є викривачі, ми не побудуємо нульову толерантність до корупції“.

Вже зараз у Вищому антикорупційному суді розглядається справа, за результатами якої повинна бути виплачена перша в історії України винагорода викривачу.