Другий етап земельно реформи в Україні розпочався з нового року. За тиждень не було укладено жодної угоди за участі юридичних осіб.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола СОЛЬСЬКИЙ в ефірі телемарафону

“У нас цілий тиждень вже нового року. У нас немає ні однієї угоди в країні з юридичної особою [ред.: на ринку землі]. Ніхто не спішить”, – сказав він 8 січня.

Що саме передбачає новий етап:

⁃ З 1 січня українці можуть мати у власності до 10 тис га сільгоспземлі. Також купувати землю може український бізнес.

⁃ Заборони залишаються незмінними: іноземці не мають доступу до ринку. Це означає, що далеко не всі агрохолдинги зможуть купити ділянки через наявність іноземних інвесторів. Наприклад, МХП чи Kernel.

⁃ Великий бізнес навряд чи буде концентрувати багато землі під собою в найближчий десяток років. Причина — на це потрібно чимало коштів, яких на ринку зараз немає.

⁃ Допуск бізнесу до ринку спричинить зростання цін на землю. Наскільки зростуть ціни залежатиме, зокрема, від активності юросіб на ринку.

⁃ Власники землі, в першу чергу малі виробники, виграють від другого етапу реформи, адже їхній актив суттєво подорожчає. А це — більша застава для банку та доступ до необхідного фінансування.

Міністр аграрної політики зауважив, що вільний ринок землі дозволить Україні залучати інвестиції в економіку та спонукатиме бізнес до розвитку.