У Южному вчергове відбулось засідання комісії з питань соціальної політики, освіти, молоді, спорту та фізичної культури щодо трансформації мережі шкіл. Цього разу до міськради разом із депутатами та посадовцями завітали батьки учнів 9 класів та самі школярі.

Батьки наголосили: ані вони, ані діти, ані самі школи поки до трансформації не готові.

«Є такий вираз : «не лізьте поперед батька в пекло». Чому ми, девʼятикласники, маємо брати участь у цьому, якщо, після того як ми закінчимо 11 клас, до впровадження реформи буде ще рік? Чому ми маємо переводитись в іншу шкіл, де немає ні друзів, ні знайомих вчителів, ні навіть спортзалу чи укриття? Нам подобається у нашій школі і ми хочемо завершити навчання тут»,— звернувся представник учнів 9 класів Ліцею №1 Віктор КРУК.

Нагадаємо, що укриття для Ліцею імені Чорновола буде збудовано у другій половині підвального приміщення на базі Ліцею №1.

Як зазначає членкиня профільної комісії депутатка Оксана ВОРОТНІКОВА, комісія наполягатиме на відміні рішення про трансформацію мережі закладів освіти. Попри це, депутати не проти цієї реформи, та вважають, що все має відбуватись поступово. Наразі у Южному до цього не готові.

До того ж, депутати зазначають, що на сайті Міносвіти опубліковано інформацію щодо трансформації шкіл. Де зазначено, що трансформація розпочинається у 2027 році, а її кінцевий етап має відбутись у навчальному році 2032-2033.

Олена БАРАНЕЦЬКА запропонувала обранцям компромісне рішення – відтермінувати це питання на один рік.

«Ми не можемо сказати, чи підготуємо ми за рік класи, обладнання, педагогічні колективи, те ж саме бомбосховище. Я думаю, що тут не варто ставити рамки. Як тільки ми будемо готові надати дітям і їхнім батькам усе, що ми маємо надати в рамках цієї реформи, то ми поступово розпочнемо трансформацію. Це може і справді бути через рік, але може бути і через 1,5 і 2 роки. Але є визначені законом терміни, де ми маємо поступово входити у цю реформу. Тобто це 4 кроки, які починаються у 2024 році, а закінчуються у 2033»,— розповіла Оксана ВОРОТНІКОВА.

Яким буде остаточний результат – наразі не відомо. Депутати голосуватимуть за відміну рішення щодо трансформації шкіл на сесії міськради, 6 червня.