Військовозобов’язаним українцям, які наразі перебувають за кордоном та мають у застосунку “Резерв+” статус “У розшуку”, необхідно повернутись до України та з’явитись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Про це заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону.

“Передусім тим, хто застосунок “Резерв+” скачав, але там статус “У розшуку” з’явився, і якщо людина порушила правила військового обліку. Тобто, наприклад, знялася з обліку в одному місті, а в іншому не стала. Або не стала взагалі – виїхала, коли їй ще не було 17 років, а от зараз прийшов час. І так далі”, – пояснив речник Міноборони.

Водночас Лазуткін додав, що з цієї групи людей малоймовірно вдасться залучити велику кількість до українського війська. Міноборони також розуміє, що далеко не усі вирішать повернутися до України.

“Але нагадаю, що ті українці, які знаходяться за кордоном, вони так чи інакше залишаються нашими громадянами, і відповідне законодавство на них розповсюджується”, – додав він.

Нагадаємо, що з 18 травня набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Відповідно до нього, всі військовозобов’язані українці віком від 18 до 60 років повинні оновити свої дані. Дедлайн – до 16 липня 2024 року. Оновити дані можна у застосунку “Резерв+”, ТЦК чи ЦНАПі.

За словами Лазуткіна, станом на сьогодні своїдані оновили 1,371 млн українців, серед них 190 тисяч жінок.

за матеріалами “РБК-Україна”