До берегів Одещини внаслідок трагедії на Каховській ГЕС продовжує прибивати тварин, сміття, уламки будівель. Ввечері 7 червня до зерноперевалочного термінала “Боріваж” у морському порту Південний “доплив” козак із рибою у руках. Статуя виконана з дерева, ймовірно дубу та заввишки близько двох метрів. 

На підприємстві вважають, що статую принесло з Херсонщини, можливо Голої Пристані або Каховки. Припускають, що фігура могла прикрашати територію закладу харчування. Попри довгу путь морем, скульптура не зазнала серйозних пошкоджень: є порізи та відсутній риб’ячий хвіст.

Анатолій, охоронець, який того дня був на посту розповів ФОКУСУ, що після підриву дамби у Новій Каховці до термінала прибило багато сміття, дерев, очерету, дверей будинків та річних черепах. Звернувши увагу на один з таких «сміттєвих острівців», чоловік помітив велику скульптуру та вирішив привʼязати її, аби не відплила. Пізніше статую витягли на берег, за допомогою спецтехніки. 

Начальник служби безпеки “Боріважа” Олексій Кузнецов зазначив, що наразі компанія шукає інформацію про статую або її господарів. У випадку, якщо таких не знайдеться, композицію відреставрують та залишать у невеликому саду на території термінала. 

Окрім деревʼяної скульптури, в колекції знайдених артефактів зернового термінала є старовинний корабельний якір. Його знайшли близько Южненського пляжу у 2020 році. Після власного дослідження на підприємстві дійшли висновку, що якір належить до часів першої Кримської війни, на що вказують форма «лапи» та коване виконання виробу. 

Якщо ви володієте інформацією про можливих власників чи домівку скульптури, у компанії просить повідомити телефоном: +380675133483, Олексій Вікторович.