У законопроекті про вдосконалення мобілізації низка норм суперечить Конституції.

Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець. Зокрема йдеться про пропозицію запровадити обмеження для ухилянтів.

“Я завжди ставлюся до всіх процесів, що відбуваються на території нашої держави і не тільки, виключно через національне і міжнародне законодавство. У цьому законопроекті, на мій погляд, є норми, що суперечать Конституції. Я прямо буду про це писати, коли цей законопроект зайде офіційно на узгодження до мене”, – сказав він в ефірі телемарафону. 

Так, порушенням конституційних норм Лубинець називає заборону на операції з нерухомістю. 

“Якщо людина офіційно володіє, наприклад, будинком, то не можемо ми на рівні закону заборонити йому продати цей будинок або купити інший. Це буде прямо суперечити Конституції. Так, є норма, яка прямо дозволяє обмежувати права в умовах воєнного стану, але ці права не можуть бути обмежені до нескінченності”, – зазначив він. 

Омбудсмен додав, що Україна не може перетворитися на державу, схожу на РФ, де Конституція буде просто папірцем. 

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України вніс до Ради новий законопроект про вдосконалення мобілізації. Зокрема законопроектом передбачена заборона на виїзд за кордон, проведення операцій з рухомим і нерухомим майном, обмеження прав розпоряджатися грошовими коштами та іншими цінностями, відмова в підписанні кредитних договорів і т. д.

Але новий законопроект ще буде доопрацьовуватися. Про це в ефірі телемарафону заявив начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо.

На цей час є законопроект, який буде допрацьовуватися. Я вам можу сказати, як це працює все зараз. Зараз нічого не змінилось. Всі, хто ще не оновив свої дані в ТЦК та СП, треба це зробити. Треба з’явитися та актуалізувати свої дані”, — розповів Володимир Фітьо.

Він наголосив, що на даний час в питаннях мобілізації нічого не змінилось — “все як працювало, так і працює”. Призовний вік військовозобов’язаних громадян — 18-60 років, а по мобілізації від 27 років беруть, якщо немає причин для отримання відстрочки.