Шахрая, який обіцяв людям допомогу в постановці на квартирний облік і сприяння в отриманні безоплатного житла, затримали одеські правоохоронці.

Як повідомили у пресслужбі поліції регіону, одесит розповідав, що має зв’язки, завдяки яким може допомогти із соціальним житлом військовослужбовцям, учасникам бойових дій та членам їхніх сімей, і навіть обіцяв додаткову грошову допомогу від держави на облаштування нових квартир.

Щоб надати ваги своїм словам, аферист зустрічався з людьми в адмінбудівлі, брав копії їхніх документів і ходив із ними кабінетами, прикидаючись, що вирішує питання. Потім він повертався з хорошими новинами і заявляв, що за певну суму людей поставлять на квартирний облік і вони першими отримають квартири від держави. Жертви афериста платили йому від двох до шести тисяч доларів.

А щоб розширити свій бізнес чоловік навіть передав двом людям по 25 і 163 тисячі гривень зі своїх грошей нібито від держави на облаштування житла. Довірливі громадяни розповідали про благодійника своїм знайомим і таким чином він знаходив нових клієнтів.

Отримавши від них гроші, шахрай переставав виходити на зв’язок, після чого ошукані люди зверталися до поліції.

Правоохоронці знайшли 32 постраждалих. Загальна сума, яку отримав від них аферист, склала 3,6 млн гривень.

Чоловікові повідомили про підозру за ч. 1, 2 і 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Йому загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.