Одеська область опинилася у трійці лідерів за кількістю порушень мовного законодавства у минулому році. Обійшли наш регіон тільки Київ та Харківщина.

Як повідомила представниця уповноваженого із захисту державної мови по півдню України Ярослава Вітко-Присяжнюк, область вже третій рік поспіль потрапляє у трійку лідерів.

Вона зазначила, що 2023 рік став рекордним за кількістю скарг — 3692, з Одещини надійшло 486 звернень, з Миколаївської та Херсонської областей — 53 і 10 відповідно.

Порівняно з 2022 роком кількість заяв громадян в Одеській області зросла на 153%.

Порушники мовного законодавства знайшлися серед органів місцевого самоврядування регіону. Ними стали департамент охорони здоров’я Одеської ОВА, Білгород-Дністровська райрада та Болградська міськрада.

Серед посадовців області відзначилися: директор обласного департаменту охорони здоров’я Олександр Курмишов, голова Білгород-Дністровської райради Григорій Мельниченко, мер Болграда Сергій Димитрієв і Кодимський міський голова Сергій Лупашко.

Також мовного законодавства не дотримувалися депутати Одеської міськради Михайло Карпенчук та Василь Єремія, і депутатка Болградської міськради Тетяна Ведь.