Акціонерне товариство “Одеський припортовий завод” 18 липня втретє звернулося із листом до Южненської міської ради на імʼя міського голови та депутатів з проханням знизити для підприємства податкову ставку на землю.
Перші два листи були надіслані у жовтні 2022 року та січні 2023-го. Мова йде про три ділянки загальною площею 245, 3791 га. Наразі податок складає 2% від нормативної оцінки землі, це – 45 мільйонів гривень. ОПЗ просить зменшити податкову ставку до 0,2%.
Підприємство аргументує прохання складною ситуацією на національному ринку добрив, викликану повномасштабною російською агресією. Через це 18 вересня 2022 року Одеський припортовий завод був вимушений зупинити свою виробничу діяльність.
“У ситуації яка склалася, завод гостро відчуває нестаток обігових коштів, які вкрай необхідні для утримання обладнання та забезпечення екологічної безпеки довкілля, незалежно від того чи триває виробничий процес, чи ні. Крім того, обігові кошти також необхідні на утримання очисних споруд та закупки реагентів для очищення стічних вод, сплати податків та виплати заробітної плати працівникам заводу, яка затримується з 15.05.2023 р.”,- вказано у документі.
Голова земельної депутатської комісії Олександр ГРЕЧКІН розповів, що раніше це питання не виносилось на розгляд депутатів.Відповіді на листи давали профільні фахівці виконавчої влади.
“45 мільйонів — це сума на рік, а річ у тому, що вони [ред.: АТ “ОПЗ”] все одно не сплачують, через те що немає можливості. Але за рахунок пільги вони б могли, наприклад, збільшити людям заробітні плати та премії, а ми б отримали більший ПДФО [ред.: Податок на доходи фізичних осіб] і тому місто отримало б більше грошей у бюджет. Також, при цьому громада підтримала б завод, містоутворююче підприємство, на якому на даний момент працює близько 2000 людей”, – зазначив Олександр ГРЕЧКІН.
В управлінні фінансів Южненської міської ради підтвердили, що АТ “ОПЗ” протягом цього року не сплачувало податок на землю.
У зверненні АТ “ОПЗ” зазначається, що у листах-відповідях ЮМР зазначалося про неможливість зменшення податкової ставки, оскільки за процедурою внесення таких змін буде можливим лише у 2024 році. В управлінні економіки Южненської міської ради ФОКУСУ пояснили, що зменшення податку може негативно вплинути на бюджет громади в майбутньому, через недоотримання більш як 40 мільйонів гривень надходжень. Тож, якщо питання все-таки буде винесене на розгляд сесії, ймовірніше за все, посадовці будуть клопотати про не таке суттєве зниження ставки.