Військовий експерт Микола МЕЛЬНИК прокоментував резонансні кадрові рішення в українській армії.

За його думкою, зміна головнокомандуючего ЗСУ суттєво не змінить ситуацію на фронті, а воїни як воювали так і продовжать воювати.

“Наші воїни так замучені війною, що навряд чи будуть переживати через те, хто зараз буде головним генералом. Чи відобразиться ситуація на фронті? Вирішує не той чи інший генерал – вирішує система. Насправді один генерал радянського гарту змінив іншого генерала радянського гарту”, – зазначає Микола Мельник.

Фото Telegram-канал СИРСЬКИЙ

Він пояснює, що обидва генерали зіткнулися із війною, коли вже були на керівних посадах.

“Так, у суспільства Залужний асоціюється з тим, що Україна встояла. А Пан Сирський все ж таки відомий любовью піхоти витрачати живу силу і техніку, любовью до постійних контратак навіть тоді, коли немає ні сил, ні засобів. Тому призначення Сирського багато людей зустріли із скепсисом”, – зазначає МЕЛЬНИК.

За словами МЕЛЬНИКА, є один позитивний момент у тому, що сталося – нарешті буде зруйнована боротьба між Офісом президента і Главкомом.

“Вони перестануть блокувати ідеї один одного. Але вся відповідальність тепер лягає на Зеленського. Сирський сприймається абсолютно як креатура президента. Тому підтримувати його він буде однозначно більше ніж Залужного. Але якщо політичне керівництво почне домінувати над військовими, це може доволі погано скінчитися”, – зазначає Микола МЕЛЬНИК.

Він додає, що тепер остаточно зрозуміло: конфлікт із керівником Офісу президента Андрієм ЄРМАКОМ гарантує кожному лише одне – звільнення.

“Посилення цього президентського фаворита може призвести до доволі негативних наслідків, до руйнації державницьких інституцій. Взагалі у нас зараз, можна сказати, одна гілка влади працює – центральна президентська. Але ця гілка влади дуже сильно коливається згідно настрою пана Єрмака”, – зазначає МЕЛЬНИК.

За його словами, найголовніше зараз для країни – вирішення питання із людьми на фронті, тому що нестача живої сили та техніки є критичною.

“Інакше Україна може отримати проблему, яку отримав Південний В’єтнам у війні із Північним В’єтнамом у 1976 році – у них просто закінчилися патрони. Тому Україні потрібно розвивати наш ВПК”, – резюмує екперт.