В Южненській громаді виділять 1 мільйон гривень для утеплення багатоповерхівки по вулиці Миру, 26. Це ОСББ єдине в місті та десяте в Україні стало учасником держпрограми з впровадження енергоефективних заходів “Енергодім”

Програма дозволяє об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків отримати більшу частину коштів потрібних для енергомодернізації будівлі. Перші 500 будинків, які подали заявки з усієї України претендують на 70% компенсації з держбюджету, ще 20% сплачують самі власники квартир і 10% місцевий бюджет.

Як розповіла Фокусу голова ОСББ “Мирний – 26” Наталя Артюшкіна, свого часу у будинку дуже гостро постала проблема із рахунками за опалення. Вартість тепла на квадратний метр тут була однією з найвищих по місту. У 2021 році в будинку провели енергоаудит і вирішили взяти участь у державній програмі підтримки. Загальна вартість проєкту склала 19 мільйонів гривень. З них 3,8 мільйона мали сплатити власники квартир. Із залученням кредитних коштів вартість одного квадратного метра становить 136 гривень. Тобто участь у програмі однокімнатної квартири склала близько 5,5 тисяч гривень, двокімнатної – 7 тисяч, а трикімнатної – 8,5 тисяч гривень.

«Це є найефективніший і найменш фінансово навантажений для співвласників засіб енергомодернізації будинку. Мешканці отримують зовсім інші умови у квартирі, позначки з вологості. А також, ваша нерухомість збільшується у вартості. Якщо ви навіть не плануєте тут жити, продати квартиру можна за зовсім іншою ціною. Однозначно велика перевага у співвласників і вона дуже вагома» – розповіла голова ОСББ “Мирний – 26” Наталя Артюшкіна.

За умовами програми проєкт мав бути завершений протягом трьох років. Через війну мешканці майже “втратили” рік. Наразі у будинку тривають завершальні етапи фасадних робіт. Таким чином проєкт із запровадження енергоефективних заходів у будинку буде завершено через 3,5 роки від його початку.