У Южненській міськраді відбулось чергове засідання робочої групи з перейменування міста. На ньому остаточно було затверджено список назв, з яких южненці мають обрати нову назву для міста. 

ТОП-12 назв: 

 • Аджалик 
 • Аненталь
 • Порт-Аненталь
 • Оріяна
 • Порт-Оріяна
 • Доброморськ
 • Мореслав
 • Портовськ
 • Причорноморськ
 • Сонячноморськ
 • Тилігул
 • Аксинськ

Проголосувати за вподобаний варіант назви южненці можуть двома шляхами: через платформу електронної демократії Eдем або у ПК “Дружба” з 4 по 8 жовтня.

! Варто наголосити, що це останній шанс мешканців міста вплинути на нову назву. Надалі розгляд нової назви Южного перейде до депутатів, а після — Комісії зі стандартів державної мови та Верховної Ради України.

“Ми будемо з цих дванадцяти обирати, скоріш за все, дві пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів. Можливо їх буде три, побачимо які будуть результати, все залежить від цього. Також, можливо, у Палаці культури відбудеться і підбиття підсумків голосування, де будуть присутні мешканці. До цього часу ми вже отримаємо відповіді від Комісії зі стандартів державної мови, Тараса КРЕМІНЯ, уповноваженого із захисту державної мови та Інституту національної памʼяті. Попередньо, в Інституті національної памʼяті підтвердили, що варіант “Підвенне”, однозначно не підтримують. Тож, якщо у ПК захочуть прийти містяни, аби поставити питання про “Південне”, у нас вже буде офіційно надана відповідь”, — зазначила представниця робочої групи з перейменування Вероніка КЛІМОВА.

Нагадаємо, що на минуле засідання у міській раді зібрали список з шести назв, які відповідають кожному з затверджених критеріїв. Та взяли додатковий тиждень на вивчення ще 168 назв, які надійши від мешканців протягом останніх двох тижнів.

Цього разу директорка Студії телебачення “Миг” Ольга ГОДОВЕНКО та історикиня Алла ПОРОХОВНЮК підготували власні списки, де вказали на неточності вибору попередніх назв. Так, обравши сім нових назв, які також підпадають під усі шість критеріїв, та виключивши варіант “Порторіано” члени комісії вирішили голосувати окремо за кожним пунктом. 

Більшість голосів отримали лише три назви:  Аджалик, Оріяна та Порт-Оріяна. Але такий підхід обурив деяких членів робочої групи через малу кількість вибору для мешканців міста. Наприклад, у соціальних мережах часто мешканці міста схиляються до назви “Аненталь”. Його члени робочої групи не підтримали більшістю. Попередньо Алла ПОРОХОВНЮК зазначила, що хоч ця назва є історичною для нашої місцевості, вона також повʼязана з імперською політикою Катерини ІІ та розформуванням козацьких січей.

Відсьогодні южненці, які подавали назви, що затверджені комісією у списку, можуть офіційно представити свої назви та обґрунтувати їх. Презентації назв можна зробити у соціальних мережах (власних або надіслати y Facebook міськраді) або на Южненському телебаченні. Заступниця голови робочої групи Олена БАРАНЕЦЬКА зазначила, що хоч офіційно презентації розпочинаються зараз, у соціальних мережах вже є відеоролики з агітацією до певних назв.