З самого ранку 1 червня Южненський музей презентував на ґанку Палацу культури «Дружба» моноекспозицію “Осиротіла іграшка”. Вона символізує загиблих від рук рашистів українських дітей. Інсталяція являє собою дерево з іграшками. Поруч із ним покинутий дитячий стільчик, скляний бокс із гільзами із вже символічним написом “ДІТИ”.

 «Із 24 лютого 2022 росія вбила понад 500 українських хлопчиків та дівчаток», – зазначено в описі до інсталяції. На жаль, цьогорічний День захисту дітей не став винятком цієї жахливої статистики. В ніч на 1 червня від ударів росіян по Києву загинуло три людини, серед них одна дитина.

У другій половині дня в артдворику палацу відбулася розважальна програма. Вихованці закладу привітали юних глядачів хореографічними, вокальними та цирковими номерами. 

Та головною частиною дійства стала інтерактивна: ведуча заходу Ольга Лещенко запропонувала дітям намалювати малюнки, зібрати вежі та пограти у командні ігри.

Артисти палацу влаштували танцювальний флешмоб для глядачів. Малеча мала змогу потанцювати та настільки вподобала такий вид активності, що ведучій не залишилось нічого, окрім як запропонувати ще один флешмоб, а на сцені не лишилось вільного місця!